Zaparkowany samochód zablokował przystanek autobusowy. Trzeba było go usunąć

2021-01-04 14:12 marc
Interwencja stażników miejskich
Autor: Straż Miejska Poznań

Około godziny 9:30 dyżurny Nadzoru Ruchu MPK zgłosił do Straży Miejskiej konieczność usunięcia samochodu osobowego, zaparkowanego na przystanku autobusowym przy ul. Garbary. To tylko jeden z przypadków złego parkowania w Poznaniu.

Bezmyślne parkowanie, ignorowanie podstawowych przepisów ruchu drogowego, ale przede wszystkim stwarzanie zagrożenia dla innych uczestników ruchu w tym dla pieszych, kończy się odholowaniem samochodu na parking strzeżony oraz wysokimi karami.

Około godziny 9:30 dyżurny Nadzoru Ruchu MPK zgłosił do Straży Miejskiej konieczność usunięcia samochodu osobowego, zaparkowanego na przystanku autobusowym przy ul. Garbary. Interweniowali strażnicy Referatu Stare Miasto.

Samochód zablokował zatokę autobusową, co zmuszało kierowców autobusów do zatrzymywania pojazdów na jezdni. To powodowało liczne zagrożenia. Kierujący samochodami, którzy jechali za autobusem, próbowali omijać go i mimo ciągłych linii wjeżdżali na przeciwległy pas ruchu. Natomiast pasażerowie nie wysiadali na chodnik, ale na jezdnię. Różnica w wysokości pomiędzy chodnikiem a jezdnią, zwłaszcza dla osób starszych, stwarzała poważne zagrożenie.

Samochód trafił na parking strzeżony, a bezmyślnego kierowcę czekają spore wydatki - mandat karny, koszty holowania oraz przechowywania na parkingu strzeżonym, to co najmniej 640 zł.

W minionym roku, do końca listopada, strażnicy zlecili usunięcie 1448 pojazdów, które zostały zaparkowane w miejscach zabronionych i utrudniały ruch, bądź w inny sposób zagrażały bezpieczeństwu.

Strażacy OSP Gwda Wielka uratowali tonącego psa

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Zaparkowany samochód zablokował przystanek autobusowy. Trzeba było go usunąć
Nasi Partnerzy polecają