Bezpłatne bilety do muezów w Poznaniu

i

Autor: Poznan.pl Bezpłatne bilety do muezów w Poznaniu

Zatrzymałeś się w hotelu w Poznaniu? Możesz otrzymać bezpłatne bilety do muzeów

2021-07-12 12:15

Rozpoczął się trzeci etap akcji promocyjnej przygotowanej przez poznańskie hotele i muzea zrzeszone w Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (PLOT). Tym razem goście hotelowi otrzymają bezpłatne bilety do Muzeum Narodowego.

Akcja ma stanowić zachętę dla turystów, by spędzić czas w Poznaniu w okresie wychodzenia z pandemii. To właśnie kulturowa turystyka miejska została najbardziej przez nią dotknięta i wymaga działań promocyjnych, wspierających jej powrót. Dzięki współpracy poznańskiej branży turystycznej udało się stworzyć akcję, podczas której osoby zatrzymujące się w hotelach należących do PLOT otrzymują bez żadnych dodatkowych warunków bilety do najważniejszych poznańskich muzeów i atrakcji.

Aż do końca lipca goście hotelowi będą obdarowywani bezpłatnymi biletami do Muzeum Narodowego w Poznaniu. To okazja, by zobaczyć jedną z bogatszych kolekcji sztuki w Polsce. To nie tylko przegląd polskich artystów od średniowiecza po współczesność, ale także możliwość, by podziwiać prawdziwe unikaty, jak choćby jedyny w polskich zbiorach obraz Moneta, czyli "Plaża w Pourville".

We wcześniejszych odsłonach było można odwiedzić Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego Brama Poznania i Muzeum Sztuk Użytkowych (oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu) wraz z tarasem widokowym na panoramę Starego Miasta.

Bilety są dostępne w 19 hotelach. Szczegóły akcji i lista partnerów dostępne są na stronie www.poznan.travel.

W pierwszej odsłonie akcji goście poznańskich hoteli mogli odwiedzać Bramę Poznania.To otwarte w 2014 roku interaktywne centrum interpretacji dziedzictwa jest pierwszą tego typu instytucją w Polsce. Za pomocą interakcji i multimediów przybliża historię Ostrowa Tumskiego i Poznania od początków jego istnienia. Została wyróżniona w konkursie na najlepszy konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny oraz zyskała tytuł jednego z 7 nowych Turystycznych Cudów Polski w konkursie "National Geographic". W 2019 roku odwiedziło ją ponad 117 tys. osób. Oznacza to, ze jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji Poznania.

W drugim etapie było to Muzeum Sztuk Użytkowych, prezentująca przedmioty otaczające człowieka od najdawniejszych czasów, aż po modę i design ostatnich dekad. Częścią muzeum jest także wieża widokowa z panoramą na miasto.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Sonda
Czy wiesz, jak pomóc tonącej osobie?
Źródło: Zatrzymałeś się w hotelu w Poznaniu? Możesz otrzymać bezpłatne bilety do muzeów