Zanieczyszczona woda

i

Autor: Getty Images Picie wody bezpośrednio ze strumienia lub z przydomowej studni nie jest dobrym pomysłem – może być zanieczyszczona pałeczkami salmonelli, które trafiły do niej np. za sprawą owadów lub zwierzęcych nosicieli (wraz z ich odchodami). Bezpieczniej jest taką wodę wcześniej przegotować.

Zbiórka Caritas na pomoc bezdomnym i potrzebującym w czasie upałów

2021-06-17 14:43

Caritas Archidiecezji Poznańskiej uruchomiło zbiórkę na zakup 500 sztuk butelek filtrujących wodę dla osób potrzebujących i bezdomnych. W ostatnim czasie w Wielkopolsce temperatury znacznie przekraczają 20 stopni, a w najbliższych dniach prognozowane są upały powyżej 30 st. C.

„Powoli wszyscy myślimy o wakacjach i temperatury, które panują w naszym mieście przypominają nam o tym, że rzeczywiście zaczynamy czas wypoczynku. Ale nie możemy też w czasie, kiedy chcemy nabrać sił, zapomnieć o tych, którzy są na ulicy; zostają sami, są bezdomni, przychodzą do naszych jadłodajni, ogrzewalni. Dlatego patrzymy na nich z troską w tych dniach i rozpoczęliśmy na stronie Caritas zbiórkę środków, które przeznaczymy na zakup butelek z filtrem, wielokrotnego użytku. Chcemy zakupić ok. 500 tych butelek i rozdać je potrzebującym przy naszych jadłodajniach. Bez was jest to niemożliwe, dlatego zachęcamy i prosimy o wsparcie” – podkreślił dyrektor Caritas w Poznaniu ks. Marcin Janecki.

Aby podarować 500 osobom butelki, które przefiltrują wodę i będą mogli z nich wielokrotnie korzystać potrzeba uzbierać 12,5 tys. zł. Akcję można wesprzeć na stronie https://caritaspoznan.pl/woda lub poprzez przelew tradycyjny: Caritas Archidiecezji Poznańskiej, Nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297, Tytułem: Cel charytatywny - Woda dla bezdomnych.

Fotowoltaika – czy mnie na to stać i czy faktycznie się to opłaca?

Caritas podkreśla, że zbiórka ta ma także swój wymiar ekologiczny; dzięki butelkom wielokrotnego użytku ograniczamy spożycie wody w butelkach plastikowych.

Ks. Janecki podkreślił, że Caritas chciałoby też przekazać ubogim czapki z daszkiem oraz T-shirty. Asortyment zostanie rozdany też wśród osób, które na co dzień korzystają z jednej z czterech Jadłodajni dla ubogich. Rzeczy można przynosić do centrali Caritas Poznań od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00 – 15.00.

Źródło: Zbiórka Caritas na pomoc bezdomnym i potrzebującym w czasie upałów