Zderzenie dwóch tramwajów przy rondzie Starołęka! Kilka osób ciężko rannych!

2021-08-05 12:18 Marcin Paczkowski PAP.
Wypadek tramwajów na rondzie Starołęka
Autor: Twitter/Domi Nik Wypadek tramwajów na rondzie Starołęka

Kilka osób zostało ciężko rannych w zderzeniu dwóch tramwajów na rondzie Starołęka. Do zdarzenia doszło przed godziną 12. Kierownik ruchu MPK podaje, iż w zdarzeniu są ranne osoby. Na miejscu lądował helikopter LPR.

"Wstępnie mamy 31 poszkodowanych osób, w tym kilka osób jest ciężko rannych. Cały czas trwa akcja ratownicza, wszystkim jest udzielana pomoc. Po udzieleniu pomocy rannym, policjanci będą przeprowadzać oględziny miejsca zdarzenia" – powiedziała PAP Mróz.

Na miejscu trwa akcja m.in. policji i straży. Lądował także śmigłowiec LPR.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

"Ze wstępnych ustaleń wynika, że motorniczy kierujący tramwajem linii nr 12 najechał na tył poprzedzającego go tramwaju linii nr 7. Obecnie policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia i kierują ruchem drogowym. Ruch tramwajów jest wstrzymany" – dodała.

W wyniku wypadku jeden z motorniczych został uwięziony w tramwaju. Oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu st. kpt. Michał Kucierski powiedział PAP, że "motorniczy został już uwolniony z pojazdu i śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala".

KOMUNIKAT MPK POZNAŃ!

Rondo Starołęka zostało wyłączone z ruchu tramwajowego.

Dla linii tramwajowych wyznaczono objazdy:

  • 1 i 7 w obu kierunkach kursuje przez 28 Czerwca - Górną Wildę - Strzelecką - Most Rocha,
  • 11 została skrócona do skrzyżowania Głogowska/Hetmańska
  • 12 została skrócona do pętli Dębiec
  • 17 skrócona do Unii Lubelskiej
  • Linie 9 i 13 do Unii Lubelskiej dojeżdżają przez Górny Taras Rataj
  • Uruchomiono autobus za tramwaj na trasie Kórnicka/Jana Pawła II - Rondo Rataje - Rondo Starołęka - 28 Czerwca/Hetmańska
Źródło: Zderzenie dwóch tramwajów przy rondzie Starołęka w Poznaniu! 31 osób rannych!
Nasi Partnerzy polecają