Remont torowiska

i

Autor: Poznan.pl Remont torowiska

Zmiana organizacji ruchu przy pętli Zawady. Kolejny pas zostanie wyłączony z ruchu

2021-05-20 5:52

Prace przy pętli tramwajowej na Zawadach wkraczają w kolejny etap. W związku z tym od nocy z piątku na sobotę (z 21 na 22 maja) zmieni się organizacja ruchu w tym rejonie. Na jezdni prowadzącej od strony ronda Śródka w kierunku Hlonda lewe pasy zostaną wyłączone, a ruch będzie się odbywał po prawych.

Na Zawadach wymieniane są szyny na wjeździe i wyjeździe z pętli oraz odnawiana jest nawierzchnia drogowa. Dotychczas wymieniono część torowiska od strony pętli. Najpierw zdemontowano stare tory, następnie wyczyszczono płytę podtorową, zamontowano i zakotwiono szyny, wykonano podlew bitumiczny i zabetonowano nowy tor. Układana jest też nawierzchnia.

W dalszym etapie prace będą realizowane na pozostałej części torowiska na przejeździe przez ulicę Podwale, a to oznacza kolejne zmiany w organizacji ruchu. Od nocy z piątku na sobotę ruch w kierunku ulicy Hlonda odbywać się będzie po prawych pasach (lewe zostaną wyłączone). Nadal dostępny pozostanie prawoskręt w ulicę Małachowskiego. Kierowcy proszeni są o zwracanie uwagi na oznakowanie.

Prace nie mają wpływu wpływu na komunikację tramwajową, bowiem pętla, w związku z wprowadzonymi podczas przebudowy ronda Rataje zmianami tras tramwajowych, jest czasowo wyłączona z użytkowania.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?
Źródło: Zmiana organizacji ruchu przy pętli Zawady. Kolejny pas zostanie wyłączony z ruchu