Discover Radom - w czwartek ostatni spacer. Cykl wróci po wakacjach

2022-06-21 14:54 A.B
W czwartek ostatnie spotkanie Discover Radom
Autor: pixabay

Będą poznawać przemysłową część Radomia - mowa o spacerze "Discover Radom", a ten już w najbliższy czwartek (23 czerwca). To ostatnie spotkanie przed wakacyjną przerwą.

"Discover Radom" - Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na ostatni spacer przed wakacyjną przerwą. Głównym celem wydarzenia jest przybliżenie ciekawych kart historii, kultury czy sztuki naszego miasta. Tym razem uczestnicy wydarzenia poznają historię przemysłowej części Radomia. Inicjatywa skierowana jest w głównej mierze do obcokrajowców, którzy chcą poznać miasto. Organizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna.​ - Staramy się pokazać walory turystyczne i zaznajomić z historią Radomia - mówi Aleksandra Węglicka z Miejskiej Biblioteki Publicznej:

Na pewno moglibyśmy wszystko zamknąć w słowie "discover", czyli tłumacząc, odkrywamy nasz Radom. Te tajemnice, które w naszym mieście się kryją odkrywamy właśnie podczas spacerów.

Zajęcia prowadzone są w języku angielskim. - Jesteśmy otwarci też na uchodźców z Ukrainy -dodaje Węglicka:

Rzeczywiście sporo osób z Ukrainy dołączyło do naszych spacerów. Podczas naszego spotkania będzie z nami tłumacz języka ukraińskiego. Dzięki temu wielu uchodźców z Ukrainy przebywających w naszym mieście miało okazję poznać miasto. Również mamy okazję, dzięki tym spacerom, do przekazania takiej wiedzy praktycznej, dlatego, że to są osoby, które chcą się tutaj odnaleźć, chcą znaleźć pracę. Po prostu poczuć się tutaj jak w domu.

"Discover Radom" już 23 czerwca o godzinie 17.00. Zbiórka przy fontannach. Szczegóły akcji dostępne na fun page-u Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany