policja

i

Autor: pixabay

Jak nie dac się oszukać wyjeżdzając zagranice radzi mazowiecka policja

2021-10-18 15:28

Oferują szybki zarobek i godne warunki zamiast tego jest odebranie dokumentów, telefonu ​i wyzysk. To wszystko z daleka od rodzinnego domu. Tak może się skończyć praca zagranicą informuje mazowiecka policja i wskazuje na problem handlu ludźmi. Wszystko w 15. Europejski Dzien przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu.

Policja apeluje i przestrzega wszystkich wyjeżdżających do pracy zagranicę i daje praktyczne wskazówki jak mają się zachować i sprawdzać oferty pracy zagranicą.

- Na początku musimy zdać sobie sprawę z tego co chcemy robić i gdzie chcemy robić. Jeżeli mamy sytuację, że nie mamy specjalnych wymagań z tego względu, że nasza sytuacja jest bardzo trudna i nie mamy kwalifikacji. Stąd musimy dokładnie wszystko sprawdzać, ponieważ nie możemy dać się skusić na wysokie pensje. Ważne jest też, że nieuczciwe osoby wykorzystują sytuacje i karzą nam działać pod presją czasu. To powinno budzić nasze wątpliwości. Ważne, żeby była umowa i nie odebrano nam paszportu i innych dokumentów. Możemy sprawdzić też oferty w pracy w internecie, dotrzeć do osób, które tam były i poznać ich opinie o tym miejscu - wyjaśnia Justyna Stanik Rybak z wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Zdarza się też że obcokrajowcy są wykorzystywani przez pracodawców w naszym kraju. Takimi sprawami zajmują sie policjanci z wydziału kryminalnego oraz Straż Graniczna.

Źródło: Jak nie dac się oszukać wyjeżdzając zagranice radzi mazowiecka policja