sala kinowa

i

Autor: MCK Sokół (fot. Alicja Grzanca)

Jutro ruszają projekcje w konkursie głównym festiwalu Kameralne Lato

2021-07-07 14:13

Przed jury trudny orzech do zgryzienia. Jutro rusza projekcja filmów w ramach konkursu głównego festiwalu kameralne lato, który trwa w Radomiu. Młodzi twórcy będą walczyć o statuetkę Złotego Łucznika i nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych.

Przez dwa dni w Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia będzie można obejrzeć filmy zgłoszone do konkursu głównego. Będzie je oceniać jury w składzie Maria Smarz- Koczanowicz przewodnicząca jury, Natalia Grzegorzek, Anna Mucha, Jerzy Bończak, Marcin Kot Bastkowski i Marek Świszcz.

- Pokazy odbywać się będą przez dwa dni- czwartek i piątek. W tym roku zgłoszono do nas wiele filmów. Podczas konkursu głównego będzie można obejrzeć nie tylko dokumenty, a także animacje, fabuły przygotowane przez studentów szkół filmowych z całej Polski. Mamy filmy pod egida studia Munka, warszawskiej szkoły filmowej, czy Uniwersytetu Śląskiego wydziału radia i telewizji. Filmy zgłoszone będą walczyły o nagrodę prezydenta Radomia Złotego Łucznika i 10 tys. złotych- mówi Karolina Adamczyk dyrektor festiwalu.

Nagroda zostanie wręczona podczas gali, która odbędzie się w sobotę w sali Zespołu Szkół Muzycznych.

Źródło: Jutro ruszają projekcje w konkursie głównym festiwalu Kameralne Lato