siłownia

i

Autor: źródło Pixabay zdjęcie ilustracyjne

Kluby i siłownie w Radomiu znowu otwarte

2021-05-28 13:12

Dobra informacja da tych, którzy chcą pracować nad swoją sylwetką i zdrowiem. Dzisiaj po 7 miesiącach przerwy otwierają się siłownie i kluby fitness. Będą one pracować w reżimie sanitarnym i będzie tam mniej uczestników niż zwykle.

Siłownie zostały zamknięte w październiku ubiegłego roku w związku z dużą liczbą zachorowań na COVID-19. W piątek rano radomskie siłownie i kluby fitness zostały otwarte.

- Zarówno my, jak i nas klubowicze czekali z niecierpliwością na otwarcie siłowni. Dużo wcześniej otrzymywaliśmy telefony z pytaniami, kiedy się otwieramy i jakie będą obostrzenia w klubie. My już w czerwcu dostosowaliśmy nasz klub do wymogów. Rozsunęliśmy wszystkie maszyny, tak żeby można było zachować dystans. Zmniejszyliśmy liczbę osób, które mogą ćwiczyć na sali. Zgodnie z rządowymi wytycznymi na jedną osobę przypada 15 metrów kwadratowych. Prowadzimy zajęcia w grupach, zajęcia z trenerem personalnym. Standardowo można też ćwiczyć na siłowni. Oczywiście przez te 7 miesięcy mieliśmy kontakt z naszymi klubowiczami, prowadziliśmy zajęcia online, ale w rzeczywistości jest to zupełnie inaczej - mówi Anita Krzemińska, instruktorka w jednym z radomskich klubów.

Na siłowniach wystawione są pojemniki z płynen dezynfekcyjnym, dodatkowo dezynfekowane są także urządzenia.

Źródło: Kluby i siłownie w Radomiu znowu otwarte