Ulica Wolanowska Radom

i

Autor: źródło: facebook Radosław Witkowski

Kolejne podejście do remontu Wolanowskiej. Miasto składa wnioski

2021-07-27 9:57

Miasto po raz kolejny stara się o dofinansowanie zewnętrzne do remontu ulicy Wolanowskiej. Tym razem władze Radomia chcą pozyskać fundusze z rządowego programu Polski Ład.

Miasto robi kolejne podejście do remontu ulicy Wolanowskiej. Władze Radomia chcą złożyć wniosek do rządowego programu Polski Ład. Prezydent planuje pozyskać 25 milionów złotych na remont fragmentu krajowej "dwunastki".

Chcemy przebudować ulicę Wolanowską w dwóch częściach: zarówno tej dotyczącej drogi krajowej, jak i drogi miejskiej. Chcę, aby to była kompleksowa przebudowa z nową nawierzchnią, nowymi chodnikami i ścieżkami rowerowymi - powiedział Radosław Witkowski, włodarz Radomia.

Polecany artykuł:

Miasto wyemituje obligacje

To jednak nie jedyna inwestycja, na którą miasto chce uzyskać dofinansowanie. W sumie złożone zostaną trzy wnioski.

Składamy także wniosek o remont ulicy Warszawskiej od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do granic miasta, to jest projekt o wartości 80 milionów złotych. Prócz tego składamy wniosek o rozbudowę i budowę nowych ścieżek rowerowych - dodaje prezydent Witkowski.

W sumie miasto w ramach rządowego programu Polski Ład wnioskuje o 110 milionów złotych. Przypomnijmy, wcześniej składano już wnioski o remont ulicy Wolanowskiej do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, o czym pisaliśmy tutaj. Miasto jednak nie otrzymało rządowego dofinansowania.

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]
Źródło: Kolejne podejście do remontu Wolanowskiej. Miasto składa wnioski