Mieszkanie plus w Radomiu: Lokale oficjalnie oddane do użytku [GALERIA]

2022-05-13 15:00

W piątek odbyło się uroczyste oddanie do użytku 124 mieszkań, jakie powstały w ramach inwestycji przy ul. Tytoniowej.

Jedni odbierają klucze, a drudzy zaczynają się wprowadzać. Oficjalnie oddano do użytku bloki w ramach mieszkania plus w Radomiu. Przypomnijmy, przy ul. Tytoniowej powstały dwa 7-piętrowe bloki, w których znajdują się 124 lokale. Są to zarówno kawalerki, jak i mieszkania 2, 3 czy 4 pokojowe. Sama lokalizacja jest bardzo dogodna dla mieszkańców, ponieważ w bliskiej odległości znajdują się m.in. szkoły czy przedszkola.

Mieszkania cieszyły się bardzo dużą popularnością. W ramach naboru, który był przeprowadzony w 2021 roku, wpłynęło ponad 1,2 tys. wniosków. Na ostatecznej liście chętnych na mieszkania było ok. 250 osób.

Mamy jednocześnie poczucie, że te mieszkania były bardzo potrzebne. Rynek instytucjonalnego najmu jest perspektywiczny i będzie się w najbliższym czasie rozwijał. Te miasta, które umożliwiają rozwój tego rynku, będą wygrywały. Tym bardziej nas cieszy oddanie do użytku kolejnych mieszkań. - Powiedział Wojciech Caruk prezes PFR Nieruchomości.

Jak powiedział nam jeden z przyszłych mieszkańców, dla niego i rodziny jest to szansa na kawałek własnej przestrzeni:

Zdecydowaliśmy się na mieszkanie 4 pokojowe, 72 metry. Zamieszkamy tu z córkami. Dziewczynki są w takim wieku, że potrzebują swojego konta, a my jako rodzice również potrzebujemy chwili oddechu. Teraz każdy z nas będzie miał kawałek własnej przestrzeni. Zdecydowaliśmy się na najem mieszkania z programu "mieszkanie plus", bo wynajmowaliśmy mieszkania przez ostatnie 10 lat i nigdy nie było pewności na jak długo, bo właściciel mógł w każdej chwili zdecydować się na sprzedaż mieszkania.

Źródło: Mieszkanie plus w Radomiu: Lokale oficjalnie oddane do użytku [GALERIA]