"Muzeum Historii Radomia" - Przed nami otwarcie stałej wystawy i piknik historyczny

2022-08-08 15:44 Karol Pakosz
Wystawa stała Muzeum Historii Radomia
Autor: Materiał Prasowy

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu przygotowało na najbliższą sobotę otwarcie wystawy pokazującej dzieje naszego miasta w połączeniu z historycznym piknikiem. Więcej o tym w artykule.

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zaprasza na otwarcie stałej wystawy pod tytułem "Muzeum Historii Radomia". Będzie się ona mieścić w wyremontowanych kamienicach Gąski i Esterki. Zarówno remont kamienic jak i organizacja całej ekspozycji kosztowała ponad 16 mln złotych. Sama ekspozycja pokazuje dzieje naszego miasta z różnych okresów.

Udało nam się w perfekcyjny sposób połączyć 3 elementy: Najnowocześniejsze techniki multimedialne w tym hologramy, wirtualną rzeczywistość oraz ekrany dotykowe z dekoracjami teatralnymi na wysokim poziomie i oryginalnymi artefaktami. To wszystko daje wręcz oszołamiający efekty - Powiedział Adam Duszyk, wicedyrektor muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Otwarcie wystawy połączone jest z historycznym piknikiem na który zaplanowano wiele atrakcji. Uczestnicy nie tylko będą mogli zobaczyć ekspozycje, ale również posłuchać zespołów Piotr Zarzyka Quintet i Luxperiment. Dodatkowo pojawi się 9 grup rekonstrukcyjnych w strojach z różnych okresów i będą organizowane różne konkursy historyczne.

Otwarcie wystawy jak i piknik już w sobotę, 13 sierpnia o godz. 16.00 na radomskim rynku. Nasze radio objęło patronat medialny nad wydarzeniem.