Marcin Tomaszewski, ekspert w kategorii stolarstwa w World Skills.

i

Autor: World Skils Poland

Nauczyciel ze szkoły drzewnej z Garbatki Letnisko ekspertem w World Skills.

2022-09-15 14:08

Marcin Tomaszewski, nauczyciel stolarstwa i kierownik warsztatów w Zespole Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce Letnisko ekspertem w międzynarodowej olimpiadzie branżowej World Skills.

Nauczyciel Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce Letnisko ekspertem w międzynarodowym konkursie branżowym World Skills. Olimpiada ma za zadanie wyłonić najlepszych uczniów w szkołach zawodowych. - Odpowiadam za przygotowanie zawodników w kategorii stolarstwo – mówi Marcin Tomaszewski, wyróżniony nauczyciel:

Jest to olimpiada zawodowa. Odpowiednio World Skills na poziomie światowym i na poziomie europejskim. W Polsce, od zeszłego roku, odbywają się zawody, które nazywają się Skills Poland, które są takimi nieformalnymi mistrzostwami Polski, zawodowymi. Ja osobiście zostałem powołany do kadry jako ekspert w konkurencji stolarstwo i przygotowuje najlepszych zawodników, najlepszych uczniów szkół branżowych polskich do wyjazdu na takie zawody.

- Dzięki tej olimpiadzie wyłaniamy najlepszych w branży – dodaje Tomaszewski.

Tak, jak mówiłem, Polska partycypuje w tych zawodach od kilku lat. Może dlatego ten event jest jeszcze taki troszkę nieznany, natomiast na świecie istnieje już od kilkudziesięciu lat, są to zawody na najwyższym poziomie. Występują w nich tylko najlepsze osoby, po jednej osobie z każdego państwa. Jeśli miałbym to do czegoś porównać to są zawody, które najbardziej przypominają olimpiadę.

Podopieczni Marcina Tomaszewskiego w 2021 roku podczas rozgrywek Europe Skills zostało wyróżnionych zdobywając pierwsze miejsce i tym sami zostali mistrzami Polski w kategorii meblarstwo i stolarstwo. Uczniowie na co dzień uczą się swoje fachu w Zespole Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce Letnisko.

Aktualnie nauczyciel przygotowuje się do wyjazdu na World Skills, które odbędą się w Szwajcarii w Bazylea.