Od 26 kwietnia Mazowsze czeka luzowanie obostrzeń - Co się zmieni?

2021-04-22 15:01 Karol Pakosz
Zdjęcie poglądowe
Autor: Pixabay (Zdjęcie poglądowe)

Rząd przedstawił jak w najbliższych dniach będzie wyglądała kwestia obostrzeń. Więcej o tym w naszym materiale.

Mazowieckie jest jednym z 11 województw które czeka luzowanie obostrzeń od 26 kwietnia. Podczas konferencji rządu, Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że branża beauty ponownie będzie mogła się otworzyć, z kolei uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych będą mogli brać udział w zajęciach w systemie hybrydowym:

  • Salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne - od 26 kwietnia będą mogły zostać otwarte dla klientów. Tego typu miejsca będą mogły funkcjonować w ścisłym reżimie sanitarnym.
  • Częściowy powrót do szkół dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych - od 26 kwietnia dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przejdą na naukę hybrydową.

Czytamy na stronie rządu. Pozostałe obostrzenia pozostają bez zmian. Możliwość ponownego otworzenia swojego salonu ucieszyła panią Dorotę, radomską fryzjerkę:

Przede wszystkim bardzo się cieszymy. Wszyscy chcemy wracać do pracy, to że jesteśmy pozamykani wiąże się z tym, że ponosimy duże straty finansowe, zarówno my jak i pracownicy.

Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z tej informacji, ponieważ uczniowie chcieliby już wrócić do szkoły, powiedziała nam Ewa Czerwiec, dyrektor PSP nr 5 w Radomiu:

Uczniowie będą mieli możliwość łatwiejszego przyswojenia wiedzy i umiejętności, ale przede wszystkim będą mogli rozwijać to co jest najważniejsze, czyli związane z relacjami ze swoimi rówieśnikami: wspólnej komunikacji, rozwiązywania problemów w zupełnie innej formie.

Jednocześnie utrzymanie pozostałych obostrzeń oznacza że dalej pozostają zamknięte m.in. instytucje kultury, a ich działalność ograniczona jest do wydarzeń w sieci. Czekamy na to by znowu się otworzyć, powiedział Maciej Zwierzyński z radomskiej Resursy Obywatelskiej:

100 razy bardziej wolelibyśmy gościć radomian w Resursie tak jak do tej pory: na spotkaniach, wernisażach, koncertach. Oczywiście szanujemy decyzję rządu i będziemy przygotowywać kolejne imprezy i kto wie, może też w pandemicznych obostrzeniach.

Więcej informacji na temat obostrzeń można znaleźć na stronie rządu.

Sonda
Czy biegasz podczas epidemii koronawirusa?
Sztuczne słońce do walki z koronawirusem | ESKA XD - Mobmania #20
Źródło: Od 26 kwietnia Mazowsze czeka luzowanie obostrzeń - Co się zmieni?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany