Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Radomia

2022-01-06 15:32
Orszak 2022
Autor: DŻ

Po rocznej przerwie ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech Króli . W tym roku przemarsz odbył się pod hasłem "Tobie, Królu i Panie, kłaniają się radomianie". Orszak był organizowany już po raz 10. Przemarsz ruszył o godz. 12 z radomskiego Rynku.

Po raz kolejny ulicami Radomia przeszedł tradycyjny Orszak Trzech Króli. Była to już 10 edycja, która cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Przemarsz prowadzili królowie jadący konno a także osiołki. Orszakowi towarzyszyły również krótkie scenki, przygotowane i prezentowane przez m.in Teatr Resursa, Środowiskowy Dom Samopomocy czy Specjalistyczny Ośrodek Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu. Tradycyjnie Orszak zakończył się na placu Corazziego, gdzie wystawiona była żywa szopka. 

Z tego co wiemy różne miasta w różnej formie te orszaki organizowały. Były spacery, gry miejskie. My postanowiliśmy zrobić to tak, jak przez ostatnie 9 lat. Te tłumy ludzi, dzieci i młodzieży pokazuje, że była to słuszna decyzja. - Mówił w trakcie przemarszu ks. Gabriel Marciniak, organizator.

Przypomnijmy Orszak Trzech Króli odbył się w Radomiu po raz 10. W tym roku pod hasłem "Tobie, Królu i Panie, kłaniają się radomianie"

Źródło: Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Radomia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany