Pan Janusz Kobyłka przejedzie 3200 km by promować oddawanie krwi - Pierwszym przystankiem był Radom

2022-08-03 13:39 Karol Pakosz
Pan Janusz Kobyłka
Autor: Karol Pakosz

W ramach trzeciej edycji "Rajdu po Krew", pan Janusz odwiedzi 20 miast na terenie całego Kraju. Więcej o tym w artykule.

3200 kilometrów w 30 dni - Tak wygląda plan tegorocznej akcji "Rajdu po krew". Pan Janusz Kobyłka, mieszkaniec województwa lubelskiego wyruszył w trasę, której celem jest promowanie idei oddawania krwi. W tym czasie odwiedzi 20 miast i znajdujące się w nich placówki Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Pierwszym przystankiem na trasie był Radom.

Jestem pasjonatem jazdy rowerem i pokonuje tysiące kilometrów rocznie. Chciałem połączyć przyjemne z pożytecznym. Pomyślałem, że jeżdżąc rowerem będę robił coś jeszcze i wpadłem na pomysł by promować krwiodawstwo i zachęcać napotkane osoby do oddawania tego życiodajnego płynu. - Powiedział nam Pan Janusz Kobyłka.

Kolejnym przystankiem pana Janusza będą Kielce. Poniżej znajdziecie harmonogram jego trasy. A my przypominamy że krew w Radomiu można oddawać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Limanowskiego 42. Obecnie jest bardzo niski stan krwi B RH - i AB RH -.​

Harmonogram trasy pana Janusza Kobyłki w ramach akcji Rajd po Krew
Autor: Źródło: Materiał Prasowy