Policjanci oddają osocze i zachęcają do tego innych

2020-12-01 16:56 Wojtek Wójcikowski
Osocze od ozdrowieńców wciąż potrzebne
Autor: Marta Rajewska Osocze

Na co dzień strzegą porządku na drodze i zajm​ują się tropieniem przestępców. Jednak kiedy trzeba potrafią pomóc. Mazowieccy policjanci włączyli się w akcje oddawanie osocza dla ozdrowieńców. Do tej pory chęć pomocy chorym na COVID zadeklarowało 140 funkcjonariuszy z całego Mazowsza.

40 minut - tyle czasu trwa oddanie osocza od ozdrowieńców z choroby COVID-19. Zawarte w płynie przeciwciała mogą pomoc osobom, które ciężko przechodzą chorobę COVID-19. Do osób, którzy włączyli się w zbiórkę osocza dołączyli policjanci. Chęć oddania osocza, po apelu nadinsp. Michała Ledziona, Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, wyraziło już 70 ozdrowieńców. Kolejne ponad 70 osób, u których właśnie mija okres co najmniej 28 dni od ustąpienia objawów także zadeklarowało włączenie się w inicjatywę komendanta.

- Czuje się w obowiązku pomóc. Sam byłem świadkiem jak ciężko mój brat przeszedł COVID-19, stąd zdecydowałem się oddać osocze i pomóc takim ludziom jak mój brat. Wydaje mi się, że musimy połączyć siły by zwalczyć tę chorobę - mówi sierż. Piotr Kwiecień policjant z Radomia, który we wtorek zdecydował się na oddanie osocza.

Osoby chcące oddać osocze powinny się skontaktować z Radomskim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.