nocne poszukiwania na zalewie na Borkach

i

Autor: Anna Drela

Poszukiwania mężczyzny na zalewie na Borkach. Czy doszło do tragedii?

2021-06-20 10:31

Straż pożarna w asyście policji prowadzą poszukiwania młodego mężczyzny na zalewie na Borkach w Radomiu. Jak wynika z relacji świadków młody człowiek zniknął pod wodą wczoraj wieczorem. W akcji wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt.

Zalew na radomskim osiedlu Borki to największy akwen wodny na terenie miasta. Niedawno zakończyła się renowacja zbiornika. Obecnie nadal nie jest czynnym kąpieliskiem. Mimo to, przy upalnej pogodzie, wiele osób już korzysta z kąpieli i wypoczynku w tym miejscu. W sobotę 19.06, po godzinie 20.00 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie, że młody mężczyzna zniknął pod wodą. Poszukiwania z udziałem specjalistycznego sprzętu oraz nurka prowadzone były do późnego wieczora. Działania przerwano po 23.00, wznowiono je w niedzielę rano. W akcji poszukiwawczej uczestniczyła też policja oraz ratownicy ze Środowiskowego Lekarskiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego.  

Niestety - jak informuje Aleksandra Calik z mazowieckiej policji- przed 11.00 wyłowiono ciało mężczyzny. To 25.letni radomianin. 

- Nie wykluczone, że mężczyzna przed wejściem do wody spożywał alkohol. To jednak wyjaśni sekcja zwłok. Apelujemy do wszystkich o rozwagę i o to by nie wchodzić do wody w miejscach, gdzie nie ma ratownika - dodaje Aleksandra Calik 

Źródło: Poszukiwania mężczyzny w zalewie na Borkach zakończone. 25 latek nie żyje [AKTUALIZACJA]