Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu

i

Autor: AD

Powtórka przed maturą, pilnie potrzebna. Listy warsztatów w radomskiej bibliotece zapełnione ,,, w dwie godziny

2022-02-16 20:20

Pomoc przed maturą z polskiego, hitem wśród radomskiej młodzieży . Listy warsztatów on - line z pisania prac maturalnych, organizowanych przez radomską bibliotekę, zapełniły się w ciągu dwóch godzin. Skorzysta z nich jednak tylko trzydzieści osób.

Chodzi o warsztaty z pisania prac maturalnych, które zostaną przeprowadzone on - line a poprowadzi je Agnieszka Szyk, nauczycielka, języka polskiego i kulturoznawstwa oraz egzaminatorka maturalna. Pracowała jako redaktorka podręczników szkolnych i próbnych arkuszy maturalnych w jednym z wydawnictw. Warsztaty odbędą się w marcu i kwietniu, w dwóch grupach, przygotowujących do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Zapisy ruszyły 15 lutego i ... zakończyły się po dwóch godzinach. 

- Bardzo nas to cieszy, bo pokazuje że taka pomoc jest potrzebna maturzystom. To młodzież, która przez dwa lata pandemii miała ograniczony dostęp do edukacji  - twierdzi Przemysław Czaja dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. 

Jednak z warsztatów skorzysta tylko 30 osób: 20 w grupie przygotowującej do matury na poziomie podstawowym i dziesięć w grupie podstawowej. Jednak -  jak zapewnia Przemysław Czaja - młodzież, która nie zdążyła dołączyć do grup nie będzie pozostawiona sama sobie. 

- Mamy plan B. Przygotowane będą dwa ogólnodostępne webinary z pisania prac maturalnych, które opublikujemy w marcu i kwietniu - wyjaśnia dyrektor. 

Źródło: Powtórka przed maturą, pilnie potrzebna. Listy warsztatów w radomskiej bibliotece zapełnione ,,, w dwie godziny