Punkt pracy w Kamienicy Deskurów kończy działalność!

2022-04-29 11:06

W piątek, 29 kwietnia uchodźcy z Ukrainy mogą po raz ostatni załatwić sprawy w punkcie Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu, który zlokalizowany jest w Kamienicy Deskurów. Jednostka kończy działalność z powodu słabnącego zainteresowania.

Znika punkt Powiatowego Urzędu Pracy z kamienicy Deskurów. Przypomnijmy - uchodźcy z Ukrainy mogli tam załatwić sprawy związane z podjęciem pracy w Radomiu.

Punkt kończy działalność w związku z coraz mniejszym zainteresowaniem wśród Ukraińców.

Uruchomienie dedykowanego obywateli Ukrainy punktu na pewno ułatwiło im załatwienie formalności związanych z poszukiwaniem pracy. Jeśli sytuacja się zmieni i będzie wymagała obecności naszych pracowników w Punkcie Pomocy dla obywateli Ukrainy, to jesteśmy do dyspozycji. Oczywiście cały czas, od poniedziałku do piątku, nasi pracownicy prowadzą pełną obsługę cudzoziemców w siedzibie urzędu przy ul. Łukasika 3 - powiedział Sebastian Murawski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu.

Punkt Urzędu Pracy w Kamienicy Deskurów uruchomiono 21 marca. Od tamtej pory z pomocy urzędu skorzystało tam około 120-stu Ukraińców. Z kolei od 14 marca w Powiatowym Urzędzie pracy zarejestrowało się prawie 400-stu uchodźców z Ukrainy, w tym ponad 360 kobiet do 45 roku życia.

Źródło: Punkt Urzędu Pracy w Kamienicy Deskurów kończy działalność!