Trwa akcja Przynieś coś pluszowego dla dziecka chorego

i

Autor: FB/ V Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Radomiu.

Radom. Zbierają maskotki dla dzieci z karetek.

2022-12-01 13:28

Chcą wspierać dzieci z karatek. Społeczność V Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Radomiu organizuje zbiórkę maskotek, które trafią do Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Przynieś coś pluszowego dla dziecka chorego - ruszyła kolejna edycja zbierania maskotek dla dzieci z karatek. Organizatorem akcji jest społeczność V LO im Romualda Traugutta w Radomiu. Zebrane maskotki trafią do Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. - Chcemy wspierać potrzebującego dzieci - mówi Agnieszka Gierwatowska, nauczycielka ze szkoły i koordynatorka akcji:

Ratownicy medyczni interweniując zabierają taką maskotkę i dzięki temu te dzieci mogą się troszkę uspokoi, ale dzięki temu, też mogą, tak cieplej i zwiększą odwagą i śmiałością do ratowników medycznych podejść.

- Pluszaki można dostarczyć w dwa miejsca – dodaje Gierwatowska:

Są dwa miejsca gdzie maskotki można dostarczyć. Pierwsze to nasze liceum mieszczące się przy ulicy Traugutta 52A, a drugim takim miejscem jest Centrum Aktywności Seniora przy ulicy Traugutta 31. Apelujemy również do osób, które chcą się zaangażować w akcje, aby przynosili maskotki nowe.

Maskotki można dostarczyć we wskazane punkty do 20 grudnia.