9 listopada obchodzony jest światowy dzień adopcji.

i

Autor: pixabay

Radomski ośrodek adopcyjny świętuję światowy dzień adopcji.

2022-11-09 9:22

9 listopada obchodzony jest światowy dzień adopcji. W obchody tego święta zaangażował się Wojewódzki Ośrodek Adopcyjny w Warszawie z siedzibą w Radomiu. Placówka tego dnia otwiera drzwi dla wszystkich par, które są zainteresowane adopcją. Dzień otwarty w ośrodku potrwa do godziny 15. Jednak należy pamiętać, że pracownicy ośrodka czekają na pary chcące zaadoptować dziecko każdego dnia.

Trwa dzień otwarty w Wojewódzkim Ośrodku Adopcyjnym w Warszawie z siedzibą w Radomiu przy ulicy Mokrej 2. Inicjatywa została zorganizowana w ramach światowego dnia adopcji, który przypada 9 listopada. Na pytania par, które rozważają adopcje odpowiedzą pracownicy ośrodka – mówi Katarzyna Kuta z placówki:

Przede wszystkim czekamy na osoby, które chcą zadać pytanie, czym jest adopcja? Z czym się wiąże? Jakie warunki trzeba spełnić? Jak wygląda procedura? Będziemy starali się odpowiedzieć na każde pytanie, nawet, jeśli rodzina nie jest w pełni gotowa, również może do nas przyjść. Światowy dzień adopcji jest to właśnie taki szczególny dzień, który do niczego rodziny nie zobowiązuje.

Dzień otwarty w Wojewódzkim Ośrodku Adopcyjnym przy ul Mokrej 2 w Radomiu potrwa do godziny 15. Jednak swoją pomoc parą zainteresowanym adopcją placówka oferuję od poniedziałku do piątku.

Tylko w tym roku w radomskim ośrodku adopcyjnym o adopcje dziecka stara się 23 pary.