Ratusz w Radomiu

i

Autor: Karol Pakosz

Rozmawiali o ul. Klwateckiej

2021-11-09 12:41

Na sesje powrócił temat przystąpienia do stworzenia planu zagospodarowania przestrzennego ulicy Klwateckiej.

Rozmawiali o ulicy Klwateckiej. Był to temat radnych podczas nadzwyczajnej sesji. Przypomnijmy, miasto chcę przystąpić do utworzenia dla niej planu zagospodarowania przestrzennego. Jednocześnie, mieszkańcy obawiają się, że przez to nie będą mogli decydować o własnych działkach. Podczas sesji, mieszkańcy mogli zabrać głos:

Domagamy się przestawienia wstępnej koncepcji, gdyż gotowy produkt państwo posiadacie i dlaczego to jest taką tajemnica. Prosimy również o informacje na stronie Miejskiej Pracowni by była zawarta ta wstępna koncepcja.

Powiedziała Anna Orzechowska, jednak z mieszkanek ul. Klwateckiej. Miasto na razie nie chce jej przedstawiać, ponieważ nie jest w pełni gotowa. Jak powiedziała Magdalena Wielogórska z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, plan ma pomóc uniknąć chaosu w zabudowie:

Stoimy przed takim pytaniem, czy procedować dalej plan miejscowy i rzeczywiście te wszystkie składowe ustalić na początku, czy pozwolić by zadział się względem warunków zabudowy chaos, który będzie trudny do uporządkowania.

Sekretarz miasta, Michał Michalski zaproponował by z tematem ponownie powrócić do radnych;

Krokiem w przód jest aby jeszcze raz założenia czy rysunek przedstawić na komisji rozwoju, pokazany wszystkim radnym, może poddanie tego projektu jeszcze raz pod obrady komisji.

Źródło: Rozmawiali o ul. Klwateckiej