Mapa nowych autobusów w gminie Jedlnia - Letnisko.

i

Autor: FB/Piotr Leśnowolski, burmistrz Jedlni - Letnisko.

Skomunikują sołectwa – w gminie Jedlnia - Letnisko ruszyły nowe linie autobusowe

2022-10-04 11:35

4 specjalne linie autobusowe powstały w gminie Jedlnia - Letnisko. Od 1 października mieszkańcy mogą poruszać się specjalnymi liniami pomiędzy sołectwami. Przystanek końcowy to Centrum Komunikacyjne Dworzec w Jedlni - Letnisko, skąd pasażerowie mogą ruszyć w stronę Radomia pociągiem, bądź autobusem.

Od 1 października ruszyły specjalne kursy autobusów w gminie Jedlni - Letnisko. Głównym celem działania, jest skomunikowanie sołectw. Cztery linie będą kursować do Centrum Komunikacyjngo Dworzec w Jedlni Letnisko z Cudnowa, Groszowic, Sadkowa i Rajca Poduchownego.

Stąd mieszkańcy będą mogli dostać się do Radomia pociągiem, bądź autobusem, bo oprócz linii 26, jak i wspomnianego pociągu, jak i też tych linii wewnętrznych, mamy jeszcze linie 22 z Lasowic do Radomia, jak i linie numer 14, która obsługuje Sadków, Natolin.

Mówił Piotr Leśnowolski, burmistrz Jedlni – Letnisko i dodaje:

Zależy nam na tym, aby nie było wykluczenia komunikacyjnego, stąd właśnie taki pomysł uruchomienia czterech tras wewnętrznych, które będą dowoziły mieszkańców do Centrum Komunikacyjnego Dworzec.

Pełen rozkład jazdy czterech nowych linii dostępny jest na stronie Urzędu Miejskiego w Jedlni - Letnisko.