Nowe łóżka dla rodziców trafią na oddział pediatrii Mazowieckiego Szpitala Specjalistyczneg w Radomiu.

i

Autor: A.B Od lewej: Krzysztof Baranowski, wolontariusz fundacji Ronalda McDonalda, Katarzyna Pawlik - Chmielewska, zastępca kierownika Klinicznego Oddziału Pediatrii w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, Bożena Pacholczak, prezez zarządu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, Waldemar Dziubiński, przedstawiciel fundacji Ronalda McDonalda.

Szpital na radomskim Józefowie będzie mieć nowy sprzęt

2022-09-30 14:23

Oddział pediatrii Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego przy ulicy Aleksandrowicza w Radomiu będzie mieć nowy sprzęt. Chodzi o łóżka dla rodziców małych pacjentów. Łóżka trafią do lecznicy dzięki współpracy z fundacja Ronalda McDonalda. W ramach współpracy na oddziale zostanie wyremontowana kuchnia. Współpraca fundacji i szpitala została nawiązana dzięki jednemu z rodziców małego pacjenta, a zarazem wolontariusza organizacji.

Do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na oddział pediatryczny trafią łóżka dla rodziców. To efekt współpracy lecznicy z fundacją Ronalda McDonalda. Koszt jednego łóżka to prawie 1200 złotych. - Przekazane nam łóżka mają wiele zalet - mówi Bożena Pacholczak, prezes zarządu lecznicy:

Muszę powiedzieć, że te nowe łóżka nie dość, że są wygodne, to również są zmywalne. Możemy, że tak powiem, używać ich wielokrotnie poprzez umycie i dezynfekcje.

- Wypoczęty rodzic to większe wsparcie dla małego pacjenta - mówi Katarzyna Pawlik Chmielewska, zastępca kierownika Klinicznego Oddziału Pediatrii w szpitalu:

Jestem przekonana, że rodzice zauważą różnice. Po pierwsze łózka wydają się bardzo wygodne, co zwiększy komfort rodzica, co po części będzie dobre dla naszych pacjentów, bo rodzice może będą bardziej rozluźnieni, mniej zestresowani całą sytuacją.

Akcje przekazania łóżek dla oddziału pediatrii zainicjował Krzysztof Baranowski, rodzic jednego z pacjentów, a także wolontariusz fundacji:

Ja zacząłem tutaj leczenie z moim dzieckiem, przebywałem tutaj ponad 1,5 doby, gdzie zostaliśmy zdiagnozowani i odesłani na dalsze leczenie do Warszawy i jakby chęć pomagania wzięła się z tego, że zauważyłem pewne rzeczy w szpitalu w Warszawie. Skoro jestem jednak z Radomia, to chciałem, aby fundacja wsparła radomski szpital.

- Chcemy dbać o komfort rodziców - mówi Waldemar Dziubiński, przedstawiciel fundacji Ronalda McDonalda:

Łóżka przekazane tutaj do szpitala to nie są pierwsze łóżka, w całej Polsce przekazaliśmy ich już 700, a Radom jest kolejnym miastem, do którego, te łóżka trafią. Zależy na poprawię komfortu przebywania rodziców na terenie oddziałów pediatrycznych.

W ramach wsparcia fundacja Ronalda McDonalda wyremontuje także kuchnie dla rodziców na oddziale pediatrii.