Szukają wspaniałych. Ruszył nabór do kolejnej edycji popularnego konkursu

2022-01-25 15:39 AD
Konkurs 8 Wspaniałych
Autor: AD

Mają dobre stopnie w szkole, wzorowe zachowanie i jeszcze znajdują czas by bezinteresownie pomagać. Takich młodych ludzi znów szukają organizatorzy konkursu "8 Wspaniałych".

Uczestniczą w charytatywnych zbiórkach i akcjach. Odwiedzają chorych, pomagają seniorom i dzieciom, choć mają tylko po kilkanaście lat. Są Wspaniali - i to właśnie ich szukają organizatorzy konkursu 8 Wspaniałych. Właśnie ruszyła 23 edycja tych eliminacji.

- Dla większości tych młodych ludzi pomaganie jest naturalną potrzebą serca, czymś czym nie należy się chwalić. W "Arce" staramy się przekonać ich by wychodzili z ukrycia. Staramy się pokazywać tę dobrą pozytywną młodzież. Poprzez konkurs chcemy by byli inspiracją dla ich rówieśników - wyjaśnia  Ewa Kamińska wiceprezes Stowarzyszenia Arka. 

Konkurs w Radomiu organizowany jest od 23 lat. Jak informują organizatorzy, wielu młodych ludzi wiedzę i doświadczenie zdobyte w wolontariacie, spożytkowało w dalszej edukacji i pracy zawodowej. 

- Zdobywają wiele cennych cech i umiejętności jak np. odpowiedzialność, dobra organizacja czasu. Takie cechy bardzo cenią pracodawcy - dodaje Ewa kamińska. 

Formularze zgłoszeń można pobrać ze strony internetowej Arki lub w radomskich placówkach tej organizacji.

Źródło: Szukają wspaniałych. Ruszył nabór do kolejnej edycji popularnego konkursu