Ulica Szydłowiecka Radom

i

Autor: Anna Wróblewska/UM Radom

Szydłowiecka już przejezdna. Pojadą tamtędy autobusy

2021-07-15 9:46

Zakończyła się przebudowa ulicy Szydłowieckiej na radomskim Pruszakowie. Od środy, 14 lipca drogą mogą już przejeżdżać samochody. Pojawiły się też przystanki autobusowe.

Mieszkańcy Pruszakowa odetchnęli z ulgą. Zakończyła się przebudowa ulicy Szydłowieckiej. Od środy, 14 lipca z drogi mogą już korzystać kierowcy.

Prócz zupełnie nowej nawierzchni zmieniła się także infrastruktura dla pieszych i rowerzystów.

Ta przebudowa nie tylko usprawni ruch w tej części miasta, ale chyba przede wszystkim zapewni bezpieczeństwo tym niechronionym uczestnikom ruchu. Tam w pobliżu jest szkoła, do tej pory nie było tam bezpiecznie, a dzisiaj po przebudowie zarówno piesi, jak i rowerzyści będą mogli poruszać się bez zagrożenia ze strony jadących samochodów - powiedział Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia.

W założeniu ulicą Szydłowiecką mają też pojechać autobusy miejskie.

Chcemy, by autobusy komunikacji miejskiej zaczęły tędy jeździć już po wakacjach. Bierzemy tu pod uwagę kilka wariantów, spośród których będziemy się starali wybrać najkorzystniejszy dla mieszkańców – dodaje wiceprezydent Tyczyński.

A co dokładnie zmieniło się w ul. Szydłowieckiej?

To jest tak naprawdę nowa ulica na długości 1700 metrów. Zupełnie nowa jezdnia, chodnik, ciąg pieszo-rowerowy, także zupełna zmiana jakości jeśli chodzi o infrastrukturę - dodaje wiceprezydent Tyczyński.

Przypomnijmy, przebudowa ulicy Szydłowieckiej trwała od lutego ubiegłego roku. Jej koszt to około 10 milionów złotych.

Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?
Źródło: Szydłowiecka już przejezdna. Pojadą tamtędy autobusy