Ulica Szydłowiecka Radom

i

Autor: Łukasz Wójcik/UM Radom Początek prac przy przebudowie ul. Szydłowieckiej (luty 2020)

Szydłowiecka otwarta w lipcu? MZDiK czeka na dokumenty

2021-06-30 12:45

Zgodnie z umową wykonawca przebudowy ulicy Szydłowieckiej na radomskim Pruszakowie do środy, 30 lipca ma czas na przekazanie dokumentów potwierdzających zakończenie inwestycji. Remont drogi trwał prawie półtora roku.

Przebudowa ulicy Szydłowieckiej w Radomiu rozpoczęła się w lutym 2020 roku. O remont drogi wnioskowali mieszkańcy osiedla Pruszaków na czele z nastoletnią Kingą.

Podczas trwania remontu inwestycja otrzymała dofinansowanie. 4 miliony złotych wpłynęło do kasy miasta pod koniec ubiegłego roku od Urzędu Marszałkowskiego. Finalnie remont drogi kosztował około 8 milionów złotych.

Podczas przygotowań do remontu pojawiła się nowość - ulicą Szydłowiecką mają pojechać autobusy miejskie. Finalnie pojawiły się tam zatoki.

Zgodnie z umową Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji z wykonawcą przebudowy, prace miały zakończyć się do środy, 30 czerwca.

Zgodnie z terminem wykonawca do dziś, czyli do 30 czerwca powinien złożyć w Miejskim Zarządzie Dróg i Komunikacji dokument potwierdzający zakończenie inwestycji oraz jej gotowość do odbioru. Wykonawca ma na to czas do godziny 15:30, zatem liczymy, że takie dokumenty pojawią się w naszej siedzibie - powiedział nam Dawid Puton, rzecznik MZDiK. - Naszym zadaniem następnie będzie wyznaczenie terminu odbioru, a to może nastąpić do 14 dni od momentu zakończenia tej inwestycji. Do tego momentu także przejazd przez ulicę Szydłowiecką, a w sumie przez most w ciągu ulicy Szydłowieckiej nie powinien być możliwy dla wszystkich kierowców.

Obecnie na ulicy Szydłowieckiej odbywa się jedynie warunkowy dojazd do posesji.

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."
Źródło: Szydłowiecka otwarta w lipcu? MZDiK czeka na dokumenty