W centrum miasta odbył się piknik charytatywny. Zbierano pieniądze na ogród sensonryczny.

2021-08-08 20:06 Wojtek Wójcikowski
piknik razem
Autor: Wojciech Wójcikowski

Była nauka tańca, zajęcia z koszykarzami zespołu Hydrotruck, malowanie twarzy , gry i zabawy dla dzieci. W centrum miasta odbył się piknik charytatywny. W trakcie imprezy zbierano pieniądze na powstanie ogrodu sensorycznego, gdzie odbywałyby się terapię osób niepełnosprawnych.

Jak już pisaliśmy Stowarzyszenie "Razem" chcę stworzyć w Radomiu na osiedlu Południe ogród sensoryczny dla osób niepełnosprawnych. Będą mogli z niego korzystać wszyscy, nie tylko podopieczni tej organizacji. Jest pomysł, chęci i terapeuci ale brakuje funduszy. Stąd w niedzielę odbył się festyn charytatywny, podczas którego zbierano pieniądze na utworzenie ogrodu. 

- Dostaliśmy plac od miasta i chcemy, żeby powstał tam ogród z prawdziwego zdarzenia. Będzie to ogród przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ogród będzie kosztował około 120 tysięcy złotych. Mamy część urządzeń sensorycznych już zakupionych. Potrzebujemy ziemię, piach, ogrodzenie. Stąd dzisiejszy piknik w centrum miasta- mówi Dagmara Janas ze Stowarzyszenie Razem. 

Radomianie są zgodni - imprezy gdzie można połączyć pomaganie i zabawę są potrzebne.

- Dobrze, że takie imprezy odbywają się w naszym mieście. Powinno być ich więcej. Dziś przyszedłem ze względu na dzieci, ale też by wspomóc ogród gdzie będą mogły być leczone osoby niepełnosprawne- mówił w rozmowie z naszym reporterem jeden z mieszkańców miasta. 

Źródło: W centrum miasta odbył się piknik charytatywny. Zbierano pieniądze na ogród sensonryczny.