Za nami wiosenna akcja profialktyczna w RCO. Jakie były wyniki badań mężczyzn

2021-04-28 17:27 Wojtek Wójcikowski
Radomskie Centrum Onkologii
Autor: Wojciech Wójcikowski

Znamy dane z wiosennego przeglądu mężczyzny jaki był prowadzony w Radomskim Centrum Onkologii. Na badania zgłosiło się 200 mężczyzn i 20 proc. z nich miało podwyższony poziom PSA, który może wskazywać na nowotwór prostaty, a 5 procent skierowano do dalszej diagnostyki.

Badania wykonano w ramach akcji profilaktycznej w dniach 21-23 kwietnia. Mężczyznom badana była krew. Wynik badania miał mały odsetek, tych którzy przyszli do Radomskiego Centrum Onkologii.

- Rzeczywiście u kilku mężczyzn ten poziom jest na tyle wysoki, że to są bardzo podejrzane zmiany. U niektórych chorych musimy powtórzyć to badanie za 3 miesiące. U niektórych potrzebna jest dalsza diagnostyka to znaczy muszę się z nimi spotkać i wyznaczyć terminy dalszych badań i to w bardzo szybkim tempie. Chodzi tutaj o 5 proc. wszystkich mężczyzn, którzy zgłosili się na badanie- mówi Jarosław Łyczek z Radomskiego Centrum Onkologii.

Rak prostaty jest w tej chwili najczęściej występującym nowotworem złośliwym u mężczyzn. Rocznie stwierdza się 16 tys. zachorowań, z czego 5 tys. chorych umiera.

Źródło: Za nami wiosenna akcja profilaktyczna w RCO. Jakie były wyniki badań mężczyzn
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany