Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Zabezpieczmy nasze działki przed włamaniem

2023-10-02 9:43

Policjanci przypominają mieszkańcom co zrobić by nasze domki i schowki na ogródkach działkowych były bezpieczniejsze. Więcej o tym w artykule.

Pamiętajmy o zabezpieczeniu swoich ogródków działkowych - Apelują do mieszkańców policjanci. W okresie jesienno-zimowym nasz domki mogą być celem złodziei. Dlatego kończąc ostatnie pracę porządkowe warto odpowiednio przygotować nasze działki.

Kiedy już będziemy opuszczać działkę zamknijmy wszystkie kłódki i zamki w drzwiach od domków i schowków. Sprawdźmy też jaki jest ich stan. W środku nie pozostawiajmy cennych przedmiotów które łatwo zabrać. W przypadku urządzeń które pozostaną sfotografujmy ich charakterystyczne elementy jak np. numery seryjne. Możemy też trwale je oznaczyć np. inicjałami co przypadku ewentualnej kradzieży łatwiej pozwoli nam udowodnić że to nasza własność.

Dobrym pomysłem jest również zamontowanie dodatkowych zabezpieczeń. Alarm czy kraty oknach podniosą bezpieczeństwo naszej działki. Możemy też pomyśleć o czujkach które po wykryciu ruchu uruchomią oświetlenie czy sygnał dźwiękowy. Z kolei w trwającym okresie jesienno-zimowym możemy na nią zaglądać od czasu do czasu.

Źródło: Zabezpieczmy nasze działki przed włamaniem