kopernik szkoła radom

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Znamy wyniki rekrutacji do szkół średnich. Które placówki są najpopularniejsze?

2021-07-16 13:10

​Absolwenci szkół podstawowych wybrali. Znamy już wstępne wyniki do szkół średnich. Najwięcej uczniów chcę uczyć się w liceach, ale już tradycyjnie dużą popularnością cieszą się też szkoły zawodowe i branżowe. Które szkoły są najpopularniejsze- o tym w naszym artykule.

Już od lat miasto i przedsiębiorcy namawiają młodych ludzi do nauki w szkołach zawodowych i branżowych. Wybór takiej szkoły nie zamyka drzwi przed pójściem na studia, a absolwent kończąc szkole ma już konkretny fach w ręku. Komplet dokumentów do szkół złożyło łącznie 3319 osób, spośród których 1773 absolwentów szkół podstawowych chce się uczyć w liceum ogólnokształcącym, 1259 - w technikum i 287 osób - w szkole branżowej I stopnia.

- Biorąc pod uwagę pierwszą preferencję, najwięcej kandydatów na jedno miejsce mają Licea Ogólnokształcące: im. Tytusa Chałubińskiego (1,52), Dionizego Czachowskiego (1,43) i Stanisława Staszica (1,41). Wśród techników największą popularnością cieszy się oferta Zespołu Szkół Elektronicznych i Zespołu Szkół Technicznych, w szczególności oddziały kształcące przyszłych programistów i informatyków. W „Elektroniku” o jedno miejsce w klasie o specjalności technik programista ubiega się trzech kandydatów. Więcej kandydatów niż miejsc – biorąc pod uwagę pierwszy wybór - jest też w liceach im. Mikołaja Kopernika oraz im. Marii Konopnickiej- mówi Katarzyna Kalinowska, wiceprezydent Radomia.

Listy przyjętych do szkół średnich będą wywieszone 22 lipca.

Źródło: Znamy wyniki rekrutacji do szkół średnich. Które placówki są najpopularniejsze?