Marii Fołtyn w Radomiu

i

Autor: źródło: MZDiK.pl

Znikają betonowe płyty, a w zamian pojawi się asfalt. Postęp prac na ul. Fołtyn [AUDIO]

2021-05-19 10:50

Jesienią tego roku ma być gotowa ulica Marii Fołtyn na radomskim Gołębiowie. Obecnie trwa usuwanie starych, betonowych płyt, którymi wyłożona była droga.

Znikają betonowe płyty, a w zamian pojawi się jednolita nawierzchnia. Trwają prace przy przebudowie ulicy Marii Fołtyn na Gołębiowie. Obecnie płyty są już usunięte w 80 procentach.

Tam, gdzie betonowe podpory już zniknęły, trwają prace ziemne i budowa kanalizacji deszczowej. Tu zaawansowanie zadania wynosi około 40 procent. Przekładane są tam poza tym instalacje energetyczne. Nie powoduje to większych utrudnień w ruchu, bo roboty są realizowane głównie obok ulicy - powiedział Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

W ramach inwestycji wyremontowana zostanie także pętla autobusowa. Powstaną też zatoki dla samochodów.

Dzięki możliwości całkowitego wyłączenia z ruchu pętli przy ulicy Holszańskiej, udało się do tej pory wykonać wszelkie prace pomiarowe oraz rozbiórkowe, a także - w niezbędnym zakresie - wycinki drzew i chaszczy kolidujących z inwestycją. Wykonana została też kanalizacja deszczowa. Do włączenia pozostały trzy przykanaliki. Obecnie są prowadzone prace ziemne - dodaje Puton. - Parkujące w zatokach samochody nie będą wycofywały bezpośrednio na ulicę, bowiem dojazd do miejsc postojowych będzie odbywał się nowymi drogami przebiegającymi równolegle do głównej jezdni. Powstaną one obok prawie całej ulicy. Będą także zjazdy do posesji i oświetlenie LED-owe.

Finał prac przewidziano na jesień tego roku. Koszt przebudowy ulicy Marii Fołtyn to ponad 10 milionów złotych.

Posłuchajcie, jak szczegółowo przebiegają prace podczas remontu ulicy Marii Fołtyn:

Mówi Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?
Źródło: Znikają betonowe płyty, a w zamian pojawi się asfalt. Postęp prac na ul. Fołtyn [AUDIO]