ŚLUB ROKU?

Enej wziął ślub w stylu boho ze znaną piosenkarką. Powiedzieli sobie TAK śpiewająco!

2024-05-16 15:10

Ślub roku na świeżym powietrzu w stylu boho? Właśnie tak można nazwać przysięgę Mirosława "Mynia" Ortyńskiego z zespołu Enej, który założył obrączkę na palec Magdy Beredy. Było śpiewająco i... na niby, bo wszystko na potrzeby piosenki i pięknego teledysku, który do niej powstaje.

Kim jest zespół Enej wie chyba każdy. To artyści, którzy w 2011 roku wystąpili w programie "Must Be the Music. Tylko muzyka" i dostali się do finału, w którym zresztą jako zespół Enej zajęli pierwsze miejsce. Polsko-ukraińska grupa zasłynęła piosenką "Radio Hello", która zyskała dużą popularność nie tylko w polskich, ale i w ukraińskich rozgłośniach radiowych. Magda Bereda jest natomiast gwiazdą młodego pokolenia, która szeroko działa w sieci. To właśnie ona umila czas internautom i tworzy nie tylko własne piosenki, ale też wykonuje covery. Ostanio bardzo popularna stała się jej seria "piosenka z trzech słów", a do wyzwania zaprosiła między innymi Piotra Rubika, zespół Golec uOrkiestra, a teraz także zespół Enej. Tak, to był prawdziwy ślub roku! Magda Bereda stanęła na ślubnym kobiercu z Mirosławem "Myniem"Ortyńskim z członkiem grupy Enej, a ślubu udzielił im Piotr "Lolek" Sołducha - wokalista grupy. Spokojnie to tylko "ślub udawany", a wszystko wydarzyło się na planie wyjątkowego teledysku w pięknych okolicznościach przyrody!

ZOBACZ TAKŻE: Najpiękniejsze piosenki disco polo na pierwszy taniec. Masters serwuje ich najwięcej!

ŁOBUZY | ROZTAŃCZONY PGE NARODOWY 2023

Enej i Magda Bereda połączyli siły. Ślub był "na niby"

Kowbojki to tytuł trzeciej piosenki stworzonej z "trzech słów", nagranej przez Magdę Beredę w duecie z nietuzinkowymi artystami. Utwór powstał do trzech słów rzuconych przez fanów jako wyzwanie stworzenia z nich piosenki: "kowbojki", "wiosna" i "perfumy". Nawiązuje korzeniami do folkowego stylu, z którego słynie zespół Enej, pozostając jednocześnie popową, melodyjną kompozycją, wprowadzającą dużo uśmiechu i pozytywnego nastawienia, z których zaś słynie Magda Bereda. Teledysk nakręcono w wiosennym klimacie, w pięknych okolicznościach przyrody na terenie "Zaczarowanego ogrodu" w Warszawie. Wideoklip ilustruje "nowy start" i symboliczny ślub Magdy Beredy (w sukni od znakomitej projektantki - Violi Piekut) z jednym z członków grupy Enej - Mirosławem "Myniem" Ortyńskim. Ślub udzielony przez wokalistę zespołu - Piotra "Lolka" Sołducha przemienia się w spontaniczny koncert na klimatycznej, drewnianej scenie z grupą przyjaciół. To wszystko niebawem zobaczymy w napawającym optymizmem obrazku, a już dzisiaj zapraszamy Was do obejrzenia zdjęć z planu teledysku, które znajdują się w naszej galerii.