Zenek Martyniuk

i

Autor: materiały prasowe Zenek Martyniuk

Fani króla disco polo będą zachwyceni. TVP znów pokaże film „Zenek”! Kiedy i o której godzinie w telewizji jest film o Zenku Martyniuku?

2021-12-15 12:05

„Zenek” to film biograficzny opowiadający historię króla disco polo. Fenomen Zenona Martyniuka stał się inspiracją dla filmowców. Obraz Jana Hryniaka miał premierę w walentynki. 17 lipca film o Zenku trafił na Netfliksa. W ciągu kilku dni produkcja znalazła się na pierwszym miejscu listy TOP10 najchętniej oglądanych obrazów! Sukcesem okazała się także premiera telewizyjna. Przed świętami TVP znów pokaże historię Zenka. Kiedy i o której godzinie w telewizji będzie film o Zenku Martyniuku?

„Zenek” to film, który przedstawia historię Zenona Martyniuka, który już jako nastolatek zakochał się w  muzyce disco. Dzięki wsparciu wujka, zawodowego muzyka, młody Zenek po raz pierwszy zaśpiewał przed publicznością. Film „Zenek" to pierwsza samodzielna produkcja Telewizji Polskiej. Prace na planie trwały dwa miesiące. W tytułową rolę „Zenka” wcieliło się dwóch aktorów: Jakub Zając - zagrał piosenkarza z początków kariery w latach 80-tych, a Krzysztof Czeczot osiągającego spektakularne sukcesy króla disco polo. Kiedy, gdzie i o której godzinie oglądać film o Zenku?

ZOBACZ TEŻ: Zenek Martyniuk – wiek, syn, piosenki, majątek. Wszystko, co chcecie wiedzieć o królu disco polo

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD QUIZEM

QUIZ. Największe hity disco polo! Zna je każdy! Dokończysz refren?

Pytanie 1 z 10
Boys – „Szalona”. W refrenie Marcin Miller śpiewa tak: „Jesteś szalona mówię ci, zawsze nią byłaś...”

„Zenek” w TVP ! Kiedy i o której godzinie w telewizji jest film o Zenku Martyniuku?

Mimo, że film pt. „Zenek”  trafił też platformę vod.tvp.pl, to można go oglądać jedynie odpłatnie. Jak pisaliśmy wyżej obraz o królu disco polo udostępnił także Netflix. Osoby, które mimo wszystko nie miały jeszcze okazji obejrzeć filmu inspirowanego życiem Zenona Martyniuka, będą miały taką możliwość jeszcze przed świętami. Dokładnie 19 grudnia 2021 w TVP 1 o godzinie 20:15.

Poranne Wyjce - "Pod osłona nocy"