Francja na Eurowizji Junior z playbacku? Valentina rozśmieszyła internautów odpowiedzią

Francja na Eurowizji Junior z playbacku? Valentina rozśmieszyła internautów odpowiedzią
Autor: Natasza Młudzik / TVP / twitter.com/ValentinaOff_/ Francja na Eurowizji Junior z playbacku? Valentina rozśmieszyła internautów odpowiedzią

Emocje po Eurowizji Junior 2020 jeszcze nie opadły. W ostatnich godzinach największą uwagę skupia na sobie Valentina, która zwyciężyła Konkurs, jednak nie tylko wygrana budzi zainteresowanie. Media w Europie zastanawiajĄ się, czy przypadkiem 11-latka nie śpiewała z playbacku. Sama skomentowała te zarzuty w zabawny sposób!

Spis treści

  1. Eurowizja Junior 2020 - playback Francji?

Francja na Eurowizji Junior z playbacku? Nie brakuje opinii internautów, że również Białoruś złamała regulamin Eurowizji Junior. Wszystko to podczas organizowanego drugi rok z rzędu Konkursu Piosenki dla Dzieci w Polsce. Większą uwagę skupia jednak rzekomy playback Valentiny, ponieważ właśnie ta 11-letnia wokalistka wygrała Eurowizję Junior. Media na całym świecie rozpisywały się o tym, że francuska telewizja realizując nagranie w studio, poprawiła głos młodej francuskiej gwiazdy i a całą piosenkę puściła z taśmy. Valentina, według tej teorii, miała za zadanie tylko poprawnie ruszać ustami. Delegacja z Francji odpiera zarzuty zapewniając, że ich reprezentantka śpiewała na żywo. Co więcej sprawę w zabawny sposób skomentowała sama Valentina. 

Eurowizja Junior 2020 - te kraje były o krok od wygranej!

Eurowizja Junior 2020 - playback Francji?

Francja wygrała Eurowizję Junior 2020, ale tuż po konkursie pojawiły się opinie, że Valentina śpiewała z playbacku. Tamtejsza telewizja, którą reprezentowała Alexandra Redde-Amiel, odparła te zarzuty tłumacząc:

Po pierwsze po każdym konkursie znajdą się niezadowoleni ludzie, którzy nie chcą wierzyć wynikowi. Po drugie, mieliśmy wytyczne - czyli bardzo jasne zasady mówiące, jak należy zrealizować nagranie. Wszyscy byliśmy traktowani tak samo, jak obowiązywało to w regulaminie. Znalazły się tam zapisy, które wskazywały liczbę kamer, kształt sceny, kształt ekranów, kiedy miało się odbyć nagranie, ile razy mogliśmy powtórzyć piosenkę. Wszystko było na żywo. Wszystko zostało zweryfikowane w Polsce. Valentina śpiewa na żywo, nie ma dyskusji i ma absolutnie wspaniały głos.

- skomentowała Alexandra Redde-Amiel. Swoje zdanie wyraziła także Valentina, która na Twitterze napisała: No cóż, muszę powiedzieć, że jestem szczęśliwa, iż niektórzy z was myślę, że śpiewałam z playbacku. To znaczy, że nie było słychać stresu w moim głosie.