Gwiazdy pomagają Ukrainie. Zebrały prawie milion złotych!

i

Autor: pixabay.com/pl

Gwiazdy pomagają Ukrainie. Zebrały prawie milion złotych!

2022-03-01 15:05

To się nazywa zaangażowanie! Polscy muzycy okazali wsparcie Ukrainie w tak trudnym czasie i przyłączyli się do zbiórki, organizowanej przez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Swoją cegiełkę dołożyli m.in. Gromee, Margaret, Young Leosia , Dawid Podsiadło czy Pezet. Udało im się zebrać prawie milion złotych!

W czasie inwazji Rosji na Ukrainę każda pomoc jest nieoceniona. Polacy niezwykle chętnie otwierają swoje serca i portfele, by wspomóc tych, którzy tego teraz najbardziej potrzebują. Polscy muzycy również postanowili się zaangażować w pomoc Ukrainie.

Prawie milion złotych na Ukrainę od polskich gwiazd!

Polskie gwiazdy postanowiły także finansowo wesprzeć Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. "Wobec wydarzeń w Ukrainie wyrażamy solidarność z ludźmi dotkniętymi skutkami rosyjskiej agresji. Ukraińskie społeczeństwo stanęło w obliczu zagrożenia przemocą i wojennym terrorem. Jako artyści i artystki oraz osoby z branży muzycznej i kreatywnej chcemy okazać wsparcie tym, którzy potrzebują go teraz najbardziej. Łączną kwotą 935671 PLN wspieramy zbiórkę prowadzoną przez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Jeśli możecie - wspierajcie tę i inne inicjatywy pomocowe dla Ukrainy." - czytamy w oświadczeniu, które zamieściły na swoich profilach polscy artyści. W zbiórkę włączyli się m.in. Margaret, Gromee, Young Leosia, Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow, Beata Kozidrak, Pezet, Mrozu, Taco Hemingway, Sokół, Artur Rojek i wiele innych osób. Co najważniejsze, polscy artyści zebrali prawie milion złotych!