Zenek Martyniuk

i

Autor: AKPA

quiz

Jak dobrze pamiętasz piosenki disco polo lat 90? QUIZ dla fanów klasyki

2024-05-13 8:34

Disco polo przeżywa ostatnio prawdziwy renesans, jednak bez trudu można wskazać, na które lata przypada okres jego największej popularności. Dziś przygotowaliśmy dla was quiz, w którym sprawdzimy waszą wiedzę na temat piosenek disco polo lat 90. Czy faktycznie jesteście aż takimi znawcami, jak wam się wydawało?

QUIZ dla największych fanów disco polo

Jest takie popularne powiedzenie, że disco polo niby nikt nie słucha, ale jak przyjdzie śpiewać na imprezie, to każdy zna tekst. Jest w tym sporo prawdy, zwłaszcza, że wiele hitów polskiej muzyki tanecznej tak przebiło się do mainstreamu, że zakodowało się w pamięci każdego Polaka, niezależnie od tego, czy lubuje się w takich klimatach, czy też nie. W latach 90. trudno było trafić na wesele, na którym kapela nie grałaby przebojów Boys, Mirage i innych zespołów disco polowych. Podobnie wyglądało to w przypadku wielu imprez okolicznościowych, zwłaszcza w małych miastach.

CZYTAJ TAKŻE: Ogromna rewolucja w życiu popularnego wokalisty disco polo

Jak dobrze pamiętasz piosenki disco polo lat 90?

Każdy z nas zna tekst piosenki „Jesteś szalona”, która szturmem podbiła polski rynek muzyczny w 1997 roku. Podobnie wygląda to w przypadku choćby utworu „Ciało do ciała” i nawet kontrowersje i podejrzenia o plagiat nie zatrzymały fali zachwytów, jakie wzbudzał – i wzbudza po dziś dzień – przebój zespołu Toples. Jeśli zatem należycie do miłośników klimatów disco polo i pragniecie sprawdzić poziom swojej wiedzy w tym zakresie, zapraszamy do poniższego quizu. Powodzenia!

QUIZ. Jak dobrze pamiętasz piosenki disco polo lat 90.?

Pytanie 1 z 10
Zaczynamy od rozgrzewki! "Jolka, Jolka" to klasyk disco polo z 1996 roku. Który zespół wykonuje ten utwór:
Czy Polacy kochają wesela [SONDA] | Wesele Marzeń VOX FM
Listen on Spreaker.