Wham! - Last Christmas (Official 4K Video)

i

Autor: zrzut ekranu/YouTube.com/Wham! - Last Christmas (Official 4K Video)

"Last Christmas". O czym opowiada hit zespołu Wham!? Poznaj historię piosenki

2022-11-28 11:18

Dla wielu nie ma Świąt Bożego Narodzenia bez słynnego Last Christmas duetu Wham! Jeden z najgorętszych świątecznych hitów jest z nami od 38 lat! Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że jedynie teledysk do piosenki związany jest ze świętami!

"Last Christmas" to wielki przebój brytyjskiego duetu Wham! Zespół założony w 1981 roku przez Georga Michaela i Andrew Ridgeleya. Dwaj przyjaciele mieli wtedy zaledwie 18 lat, a przed założeniem Wham! Byli występowali w zespole grającym ska - The Executive.

"Last Christmas" Wham! – to świąteczna piosenka?

Wiele osób błędnie uważa, że "Last Christmas" to piosenka o świętach. Utwór opowiada o złamanym sercu. Powstał pewnego, niedzielnego popołudnia 1984 roku. Michael wraz z kolegą z zespołu odwiedzał rodziców. Nagle zamknął się w swoim pokoju. Gdy wrócił miał już tekst wielkiego hitu. Historia zdradzonej miłości, w okolicach Świąt Bożego Narodzenia stała się jednym z największych świątecznych przebojów. Singiel Last Christmas miał premierę w grudniu 1984 roku i promował album "Music Of The Edge Of Heaven".

ZOBACZ TEŻ: Znamy kolejną gwiazdę Sylwestra Marzeń 2022/2023. Wystąpi w Zakopanem razem z Kajrą i Sławomirem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD QUIZEM

QUIZ. Pokazujemy tylko jedno ujęcie z teledysku. Odgadniesz, co to za piosenka?

Pytanie 1 z 15
Ten kadr pochodzi z teledysku do piosenki...
QUIZ. Pokazujemy tylko jedno ujęcie z teledysku. Odgadniesz, co to za piosenka?

"Last Christmas" Wham! – gdzie kręcono teledysk?

Teledysk do wielkiego, świątecznego hitu został nakręcony w szwajcarskim kurorcie Saas-Fee. Do 1984 poza Europą, o wiosce mało kto słyszał. Po emisji teledysku fani "Last Christmas" zaczęli tłumnie odwiedzać kurort. Domek z Last Christmas to Chalet Schliechte, położony na skraju Saas-Fee, był używany do zewnętrznych ujęć. Dziś trudno byłoby go rozpoznać. Został odrestaurowany z tego co widzimy na teledysku zostało jedynie ogrodzenie.

"Last Christams" -  film zainspirowany hitem zespołu Wham!

Piosenka "Last Christmas" stała się inspiracją do filmu o tym samym tytule. Scenariusz napisała Emma Thompson, obraz wyreżyserował Paul Feig. Na ekranie m.in.: Emili Clarke i Henry Golding. Soundtrack z filmu zawiera najsłynniejszy przebój Wham! oraz niepublikowany dotąd utwór Georga Michaela - This Is How (We Want You To Get High).

LAST CHRISTMAS ALE TO PORANNE WYJCE