Nie żyje Witold Paszt. Był założycielem zespołu VOX

i

Autor: facebook.com/Witold Paszt Nie żyje Witold Paszt. Był założycielem zespołu VOX

Nie żyje Witold Paszt. Był założycielem zespołu VOX

2022-02-19 13:29

Nie żyje Witold Paszt - twórca i wokalista grupy VOX. Artysta zmarł 18 lutego 2022, miał 68 lat. „Jesteśmy zrozpaczeni. Nasze serca są złamane" - napisały w oświadczeniu córki artysty, Natalia i Aleksandra.

Witold Paszt zmarł w piątek wieczorem 18 lutego 2022.  Córki artysty poinformowały, że stało się to dzień po rocznicy śmierci żony woklaisty. „Kiedy już wydawało się, że jest przemocny i niezniszczalny, bo pokonał swój trzeci COVID, nagle los się odwrócił i przyszły niespodziewane komplikacje, które znacznie przyspieszyły jego wytęsknione spotkanie z naszą Mamą. Bardzo się do Niej spieszył” - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na profilach grupy VOX i Witolda Paszta na Facebooku.

„Tata odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt. Wierzymy, że zawsze będzie z nami poprzez swoją muzykę i dobro, którym obdzielał każdego potrzebującego. Jesteśmy zrozpaczeni. Nasze serca są złamane" – napisały córki artysty, które podziękowały także za udzielone im wsparcie i zapowiedziały, że szczegóły dot. pogrzebu zostaną podane w późniejszym terminie.

Kim był Witold Paszt?

Witold Paszt urodził się 1 września 1953 roku w Zamościu. Swoją karierę muzyczną rozpoczął w 1977 roku, kiedy założył zespół Victoria Singers, który rok później zamienił się znaną do dziś grupę Vox. Grupa VOX zadebiutowała w 1979 roku na Międzynarodowej Wiośnie Estradowej w Poznaniu, gdzie wykonała takie piosenki, jak "Ale feeling" i "Lucy". Koncertowała między innymi w NRD, RFN, Holandii, Szwecji, Czechosłowacji i Bułgarii oraz w ośrodkach polonijnych USA, Kanady czy Australii. Najpopularniejsze piosernki to. M.in. m.in. „Bananowy song", „Porwij mnie", „A gdyby tak" czy „Zabiorę Cię Magdaleno".