Smutne informacje dotarły do fanów zespołu Balkan Expres. Nie żyje Stefan Dembowski, założyciel formacji wykonującej szlagiery.

i

Autor: zrzut ekranu/facebook.com/telewizja.TVS

Nie żyje wokalista disco polo. Stefan Dembowski był założycielem grupy Balkan Express

2022-01-12 12:57

Smutne informacje dotarły do fanów zespołu Balkan Expres. Nie żyje Stefan Dembowski, założyciel formacji wykonującej szlagiery.

Stefan Dembowski był multiinstrumentalistą, kompozytorem oraz liderem zespołu Balkan Express. Grupę założył po powrocie do Polski w 2009 roku. Ale początki formacji sięgają 1972 roku. Stefan Dembowski wyjechał wtedy do ówczesnej Jugosławii wraz z zespołem muzycznym, gdzie koncertował przez 22 lata. Tam też poznał przyszłą żonę Natkę, z którą razem występowali na scenie. Balkan Express ma na swoim koncie wiele przebojów takich jak „Nasze róże", czy „Buzuki i my". Utwory były inspirowane charakterystycznym bałkańskim brzmieniem. Stefan Dembowski był liderem zespołu odpowiedzialnym za kompozycje i aranżacje, śpiewał, grał także na trąbce, instrumentach klawiszowych oraz perkusji. O śmierci artysty poinformowała rodzina. Słowa współczucia złożyło setki fanów artysty.

„Przykra wiadomość dotarła do mnie, że dziś odszedł do domu Pana kolega i przyjaciel z estrady Stefan Dembowski lider i założyciel zespołu Bałkan Exspress. Miałem zaszczyt występować wielokrotnie wspólnie na jednej scenie jak i współpracować z całym zespołem podczas produkcji teledysków. Był zawsze pogodnym uśmiechniętym i pełnym planów człowiekiem. Ogromna strata wspaniałego artysty, a przede wszystkim wspaniałego kolegi. Wieczny odpoczynek i do zobaczenia Stefan, nie zapomnimy Cię" – napisał Adam Janosch

Przyjaciel Stefana Dembowskiego podał datę i miejsce pogrzebu. „Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek 14.01.2022r. Mszą Świętą w kościele Matki Bożej Zwycięskiej przy ulicy Podgórnej o godz. 10:00. Po mszy ceremonia pochówku na Cmentarzu Komunalnym nr.2 im. Ofiar II Wojny Światowej w Toruniu przy skrzyżowaniu ulic Grudziądzkiej i Wielki Rów" – napisał na Facebooku.