Piosenki na wesele 2022 disco polo. TOP 10 numerów, które rozkręcą każdą imprezę!

2022-07-07 12:33

Sezon weselny w pełni! Niejedna młoda para zastanawia się jakie piosenki disco polo wybrać na swoją imprezę, by goście szaleli na parkiecie do białego rana. Przygotowaliśmy dla Was zestaw utworów, których nie może zabraknąć na weselu w 2022 roku. Znajdziecie w niej zarówno nowości, jak i klasyki disco polo.

MiłyPan & Defis & Topky - JEDEN TANIEC JEDNA NOC

Ten numer to mocny kandydat do podboju wszystkich letnich imprez - w tym wesel. Przez długi czas numer jeden karty na czasie w kategorii muzyka na polskim YouTube. A pod teledyskiem próżno szukać negatywnych komentarzy! Ten kawałek nabił już 12 milionów wyświetleń!

MIG - Kocham Cię jak wariat

Najnowsza propozycja od najsympatyczniejszej rodziny w świecie disco polo. Zespół MIG już nie raz pokazał, że potrafi wyprodukować hit idealny na wesele, jak choćby "Wymarzona" czy "Miód malina". Do tej listy koniecznie dopisujemy "Kocham Cię jak wariat"

Afterparty - Niech nam zazdrości cały świat

Piosenka o miłości, której cały świat zazdrości opatrzona teledyskiem, którego fabuła rozgrywa się na weselu, a After Party wciela się w rolę przygrywającej gościom kapeli. To hit obowiązkowy obok znanych już propozycji zespołu jak "Ona lubi pomarańcze" czy "Nie daj życiu się"

Dejw - Co Ty w sobie masz

Piosenka, którą śmiało wybrać można na pierwszy taniec. A jeśli nie, to zadedykować swojej małżonce by zatańczyć razem podczas własnego wesela. W teledysku "Co Ty w sobie masz" wykorzystano prywatne nagrania wokalisty - Dawida Kuleszy - w tym również klipy z filmu z jego własnego wesela. Klimatyczny utwór o miłości idealny do tańca we dwoje!

Defis & MiłyPan & Bogdan Borowski - Jeszcze raz

Choć numer ma już kilka miesięcy, to wciąż porywa tłumy na parkiet. Współpraca Bogdana Borowskiego, MiłegoPana i zespołu Defis nawiązuje do dawnych lat i muzycznych hitów sprzed kilku dekad, dlatego przypada do gustu zarówno młodzieży, jak wszystkim wujkom, którzy porwą do tańca swoje żony... albo cudze.

CZYTAJ TAKŻE: Przemek Sasowski typuje hit lata 2022. Zobacz jakie numery mają szansę zostać przebojem tych wakacji

Co wiesz o polskich zwyczajach weselnych?

Znasz polskie weselne zwyczaje?

Pytanie 1 z 10
Młoda para jest witana na sali weselnej:

Piękni i Młodzi Magdalena Narożna - Jak w bajce (ti amo)

Utwór w wakacyjnym, latynoskim klimacie idealny na wesele w ciepłą, letnią noc. A do tego tekst o prawdziwej miłości. "Jak w bajce (ti amo)" to idealny kawałek disco polo do zagrania na weselu w 2022 roku.

SKOLIM - Wyglądasz idealnie

W chwili pisania tego tekstu numer ma prawie 27 milionów wyświetleń w serwisie YouTuba. Również użytkownicy TikToka powinni go doskonale kojarzyć z trendów tej aplikacji.

Playboys - Bahamy, może, Miami

Na każdym weselu przychodzi taki moment, w którym trzeba zmęczyć weselników, by za chwilę usiedli przy stołach do ciepłego posiłku. I tu właśnie wchodzi "Bahamy, może, Miami" od Playboysów. Numer o prawdziwej miłości, muzycznym klimatem nawiązujący do korzeni disco polo.

Tribbs/Kubańczyk - Zatańczysz ze mną

Co prawda nie jest to numer disco polo, ale nie mogło zabraknąć go w naszym zestawieniu. Bo tego kawałka słuchaczom VOX FM przedstawiać nie trzeba. Trzeba mieć naprawdę dużo odwagi, żeby sięgnąć po numer tego kalibru. Tribbs się nie bał i zaprosił do współpracy Kubańczyka. Powstał z tego prawdziwy banger, który wprost porywa do tańca. Zdecydowanie do zagrania na weselu.

Akcent - Oczy zielone

Klasyk, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać! I nieważne, że numer ma już swoje lata - zagrany na weselu w 2022 roku na pewno rozgrzeje parkiet do czerwoności. Dlatego nie bójcie się na swojej imprezie sięgać po ten ponadczasowy klasyk disco polo.

CZYTAJ TAKŻE: Hit lata 2022 poszukiwany! Jakie numery Norbert Bieńkowski typuje na przebój wakacji?

Wesele marzeń 2022