Dzięki słuchaczom VOX FM Pan Zygmunt nie jest już bezdomny!

i

Autor: VOX FM Dzięki słuchaczom VOX FM Pan Zygmunt nie jest już bezdomny!

Poprosił o piosenkę - dostał mieszkanie! Dzięki słuchaczom VOX FM Pan Zygmunt nie jest już bezdomny!

2021-02-17 20:19

To jedna z tych historii dzięki, która sprawia, że dzień staje się lepszy, że warto wierzyć w drugiego człowieka i że VOX FM ma najlepszych słuchaczy na trzeciej planecie od Słońca! Pan Zygmunt, bezdomny z Gdańska, który kilka tygodni temu dodzwonił się do radia z prośbą o piosenkę oprócz „Jolki” dostał też dach nad głową!

Po 20 latach bezdomności, pan Zygmunt wreszcie ma ciepły, własny kąt i może rozpocząć zupełnie nowe życie. Wszystko dzięki słuchaczom VOX FM! Na początku stycznia na voxfm.pl pisaliśmy o Panu Zygmuncie, który o poranku zadzwonił do Pierwszej Zmiany, by powiedzieć, że jest stałym słuchaczem. Dodał, że jest bezdomny i chciałby usłyszeć piosenkę "Jolka, Jolka" Budki Suflera. Chwilę później opowiedział swoją historię. Przyznał, że mieszka w niewielkim namiocie, który pomogli mu rozstawić obcy ludzie. I wtedy wszystko się zaczęło.

Rozdzwoniły się telefony, w których słuchacze oferowali swoją pomoc - od ciepłych ubrań, przez posiłki, po pracę. Słuchacz VOX FM, Piotr z Krakowa wyszedł z inicjatywą zbiórki pieniędzy. Cel był jeden - zebrać 10 tysięcy złotych, które pomogą panu Zygmuntowi stanąć na nogi. Ale serce słuchaczy VOX FM okazało się znacznie większe - na konto wpłynęło aż 20 tysięcy złotych! To pozwoliło wynająć przytulny pokój i zapewnić dach nad głową na najbliższe półtora roku! Słuchacze VOX FM po raz kolejny udowodnili, że są najlepsi na świecie!