Rz czy ż? Rozwiąż quiz ortograficzny i sprawdź się. Nie dojdziesz do piątego pytania!

i

Autor: pexels.com

SPRAWDŹ SIĘ

Rz czy ż? Rozwiąż quiz ortograficzny i sprawdź się. Nie dojdziesz do piątego pytania!

2024-06-18 9:17

Rz czy ż? To pytanie, nad którym trochę będziecie musieli się pogłowić. Przygotowaliśmy bowiem quiz ortograficzny z "rz" i "ż". Która wersja, w którym wyrazie? To może wcale nie być takie oczywiste, a maksimum punktów otrzymają tylko najlepsi. Sprawdźcie, jak dobrze pamiętacie ortografię i rozwiążcie nasz quiz rz i ż.

Quiz ortograficzny rz czy ż

Wielu osobom dyktanda kojarzą się z przykrą przeszłością, z którą mieliśmy do czynienia w szkole. Jednak ortografia wcale nie musi być przerażająca. Tym bardziej, gdy można się nią pobawić w formie quizu. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy quiz ortograficzny, w którym Waszym zadaniem będzie dopasowanie, czy w danym wyrazie powinno znaleźć się rz czy ż. Przy niektórych pytaniach trzeba się będzie nieźle nagłówkować, ponieważ bywają one podchwytliwe. I choć nasz quiz rz czy ż nie jest na ocenę, to za każdą poprawną odpowiedź przydzielimy Wam punkt. Jeśli odpowiecie błędnie - nie otrzymacie punktu. Łącznie nasz quiz ortograficzny rz czy ż zawiera 10 pytań. Każde pytanie to jeden wyraz, w którym w lukę musicie wstawić rz lub ż. 10 punktów zdobędą tylko prawdziwi mistrzowie ortografii.

Pawelec robi robotę Kawiarnia

QUIZ rz czy ż?

Czy nasz quiz ortograficzny okaże się dla Was łatwizną czy jednak trudnym zadaniem do rozwiązania? Tego dowiecie się odpowiadając na 10 pytań z wyrazami, które zawierają rz i ż. Tylko jedna odpowiedź jest poprawna i tylko jedną możecie uzupełnić nasz quiz rz czy ż. Całościowy wynik testu otrzymacie po odpowiedzeniu na wszystkie pytania. Tylko prawdziwi eksperci ortograficzni otrzymają 10/10. Nie trzymamy Was dłużej w niepewności. Czas zacząć rozwiązywać nasz quiz ortograficzny. Ten znajdziecie poniżej. Życzymy Wam powodzenia i dobrej zabawy!

Rz czy ż? Rozwiąż QUIZ i sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Stra_ak
Listen on Spreaker.