ZŁO czyli wyjątkowa książka Marty Kiermasz

i

Autor: materiały prasowe Pozycja obowiązkowa dla fanów true crime

Skąd się biorą seryjni mordercy? Co działo się w umysłach najokrutniejszych zbrodniarzy w historii? O tym przeczytacie w książce "ZŁO" Marty Kiermasz

2022-10-06 14:37

Ich historie mrożą krew w żyłach! Jeffrey Dahmer, Ted Bundy, John Wayne Gacy, Richard Ramirez, Mariusz Trynkiewicz, Ailen Wuornos i Ed Kemper to jedni z najgorszych seryjnych morderców, którzy chodzili po świecie. Szczególy ich zbrodni znajdziecie w najnowszej książce dziennikarki VOX FM Marty Kiermasz. "Zło" zabierze was w głąb najbardziej mrocznych opowieści!

Książka "ZŁO" czyli pozycja obowiązkowa fanów true crime

Zajrzeć wgłąb umysłu mordercy. Taki cel postawiła sobie Marta Kiermasz, dziennkiarka VOX FM, autorka podcastu "ZŁO - Zbrodnia. Łowca. Ofiara". Jej książka skupia się na siedmiu mordercach, którzy zasłynęli nie tylko ogromną liczbą ofiar, ale też niebywałą brutalnością. Dowiecie się, jakie wydarzenia doprowadziły do tego, że rozpoczęli krwawe polowania na ludzi. "Zło" to mroczna podróż po zakamarkach ludzkiego umysłu, który niekiedy zaczyna tworzyć okrutne fantazje. Jeffrey Dahmer, nazywany Kanibalem z Milwaukee zabił siedemnastu chłopców i młodych mężczyzn. Nie tylko odbierał im życie, ale również ich torturował próbując stworzyć własne zombie. Wiercił ofiarom dziury w czaszkach i wlewał im kwas do mózg. Część z nich zjadał. Ciała gotował i rozpuszczał w kwasie. Jego zbrodnie wstrząsnęły światem, a niebieskooki blondyn szybko pojawił się na okładkach całej Ameryki.

CZYTAJ TAKŻE: Jeffrey Dahmer dosłownie polował na swoje ofiary. Ta historia odżyła na nowo między innymi w książce "ZŁO" Marty Kiermasz

Historie siedmiu morderców w książce Marty Kiermasz "ZŁO"

Podobnie było z najsłynniejszym psychopatą USA - Tedem Bundym. Czarujący student prawa okazał się maniakiem, który porywał, gwałcił, okaleczał i zabijał młode kobiety. Dwukrotnie wymknął się wymiarowi sprawiedliwości, niosąc za sobą głośną masakrę w żeńskim akademiku Chi Omega. Przyznał się do zabicia do najmniej trzydziestu osób, ale według niektórych źródel ofiar mogło być nawet sto.

John Wayne Gacy również zszokował Amerykanów skalą swoich zbrodni. Ten prężnie działający biznesmen, który byl podporą lokalnej społeczności, okazał się człowiekiem z wyjątkowo mrocznymi tajemnicami. Wykorzystał swoją firmę remontową, by zwabić młodych mężczyzn, których później torturował, gwałcił i zabijał. Ich ciała w większości umieścił pod własnym domem. Zabił trzydzieści trzy osoby.

Niezwykłym okrucieństwem wykazał się też Richard Ramirez, nazywany Nocnym Prześladowcą. Włamywał się do domów w okolicach Los Angeles i terroryzował mieszkańców. Wszystko to w imię Szatana. Nie miał litości zarówno wobec dorosłych, niepełnosprawnych, jak i seniorów. Odebrał życie czternastu ofiarom.

ZOBACZ TAKŻE: ZŁO - Zbrodnia Łowca Ofiara. Podcast VOX FM

Mariusz Trynkiewicz to jeden z najbardziej znanych polskich seryjnych morderców. Jego zbrodnie wstrząsnęły całym krajem, gdy na jaw wyszło, że ofiarami mordercy były dzieci. Trynkiewicz zabił czterech chłopców, wcześniej kilku też molestował. Ciała swoich ofiar spalił w lesie pod Piotrkowem Trybunalskim. To jego historia skłoniła władze do stworzenie specjalnego ośrodka w Gostyninie dla przestępców, których resocjalizacja nie przyniosła żadnych efektów.

Aileen Wuornos to najsłynniejsza kobieta-zabójczyni. Jej działanie było proste. Łapała stopa, proponowała seks, a w lesie zabijała mężczyzn, którzy zdecydowali się zabrać ją ze sobą. Swoje ofiary okradała, by móc żyć ze swoją partnerką. Zabiła siedem osób za co została skazana na sześciokrotną karę śmierci.

O Edzie Kemperze znów zrobiło się głośno po premierze serialu "Mindhunter". Dwumetrowy olbrzym zabił własną babcię oraz dziadka, a także polował na studentki. Swoje ofiary wywoził na odludzie i tam odbierał im życie. Później rozczłonkowywał ciała, czasem zatrzymując przy sobie głowy. Zabił również własną matkę, z którą miał niezwykle trudne relacje. Kemper został złapany tylko dlatego, że sam się do tego przyznał. Ma na koncie dziesięć ofiar.

Wszystkie te historie, dokładnie opisane, znajdziecie w książce "Zło". Pozycja obowiązkowa dla fanów true crime! Książka do kupienia online na wiemiwybieram.pl

Tak Krzysztof Rutkowski wyglądał kiedyś! Duża metamorfoza