Statuetki oscary

i

Autor: Pixabay

Skandal na Oscarach! Will Smith przyćmił rozdanie nagród

2022-03-28 10:11

Ubiegłoroczne rozdanie tych najważniejszych filmowych nagród upłynęlo w cieniu pandmii. Tegoroczna gala miała być wspaniałym filmowym świętem i powrotem przepychu oraz widowiskowych kreacji aktorów. Jednak nie obyło się bez skandalu z Willem Smithem w roli głównej.

Jeszcze przed rozpoczęciem Oscarowej Gali organizatorzy zostali mocno skrytykowani za skrócenie transmisji telewizyjnej. Tym samym laureaci statuetek za produkcje krótkometrażowe, dźwiękowcy, montażyści, charakteryzatorzy, kompozytorzy i scenografowie zostali pozbawieni możliwości świętowania swojego wyróżnienia z publicznością na żywo.

Wielu krytyków wskazuje też zatrudnienie trzech komiczek - Amy Schumer, Reginy Hall i Wandy Sykes - w roli prowadzących galę. Panie przywitały widzów żartując, że jeden dla produkcji tańsze było zatrudnienie trzech pań, zamiast jednego mężczyzny.

Przemek Sasowski na TikTok’u

Will Smith i bójka na scenie

Jednak najbardziej skandaliczny występ wieczoru należy zdecydowanie do Willa Smitha. Ten starł się z Chrisem Rockiem, który zaczął żartować z fryzury jego żony... cierpiącej na łysienie plackowate. Choć prawdopodobnie Rock nie musiał wiedzieć o chorobie małżonki aktora, to skończyło się siarczystym policzkiem wymierzonym przez Smitha.

Choć pojawiły się głosy, że całą sytuacja była ustawką, to awantura wyglądała na tyle poważnie, że po uderzeniu mikrofony zostały wyciszone, a cała transmisja chwilowo wstrzymana. Pół godziny później Will Smith odebrał Oscara za główną rolę w filmie "King Richard. Zwycięska rodzina". Aktor próbował tłumaczyć swoje zachowanie nawiązując do granej postaci, która w filmie także broni swojej rodziny.