Iga Świątek z rakietą

i

Autor: screen/Instagram @iga.swiatek

Iga Świątek pierwszą rakietą świata! Historyczny sukces jest już pewny

2022-03-26 15:48

Na tę informację czekała cała sportowa Polska! Po wygranej w Miami z Viktoriją Golubic (6:2, 6:0) Iga Świątek w kolejnym notowaniu rankingu WTA będzie jego liderką. Kiedy to się stanie?

Świątek w znakomitej formie

W piątkowym spotkaniu gra Igi Świątek była naprawdę imponująca. Po zaciętej walce w drugim secie nie dała sobie wyrwać nawet punktu. Nie było to zaskoczeniem dla tych, którzy obserwowali jej grę w turnieju Indian Wells, gdzie Polka była naprawdę inponująca.

Po tym fenomenalnym triumfie sięgnęła po trofeum, odnosząc jeden z największych sukcesów w karierze i jednocześnie wskoczyła tym samym na drugą lokatę rankingu WTA, tuż za Australiję Ashleigh Barty.

ZŁO odc. 24 "Paweł Tuchlin" zajawka

Kiedy Iga Świątek zostanie liderką rankingu WTA?

Już kilka dni temu pojawiła się nadzieja, ze Iga Świątek zostanie pierwszą rakietą świata. Po raz pierwszy takie spekulacje pojawiły się chwilę po tym, gdy aktualna liderka rankingu WTA Ashleigh Barty ogłosiła, że rezygnuje z kariery zawodowej tenisistki.

To dało szansę, że Świątek znacznie szybciej, niż przypuszczano, zostanie najwyżej sklasyfikowaną tenisistką globu. Polka wzięła jednak sprawy w swoje ręce i jest już pewne, że z początkiem kwietnia Iga Świątek zostanie liderką rankingu WTA.

W trzeciej rundzie turnieju w Miami Świątek zmierzy się z Madison Brengle. Amerykanka pokonała Ludmiłę Samsonową.