Elwira Mejk

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS

Teraz usłyszą ich wszyscy. Zespół Mejk nagrał teledyski dla niesłyszących

2021-01-31 15:16

Zespół Mejk, a przede wszystkim jego wokalistka Elwira, słynie z nietuzinkowych pomysłów. Grupa często angażuje się w akcje charytatywne, a tym razem postanowiła wyjść naprzeciw niesłyszącym fanom. Do sieci trafiło sześć klipów w języku migowym.

Okazuje się, że wśród fanów disco polo są też niesłyszący i jest och bardzo dużo. O czym przekonała się Elwira Mejk. Wokalistka zespół Mejk po jednym z koncertów usłyszała, że ich muzyka trafia także do tych, którzy nie słyszą.

Po jednym z koncertów podeszła do mnie mama niesłyszącego chłopca, który odczuwa wibracje płynące ze sceny i czerpie z tego ogromną radość. Zasugerowała mi, że może warto zrobić wersje teledysków z tłumaczeniem na język migowy dla takich osób jak jej syn, żeby mogły dowiedzieć się o czym śpiewamy. Ta rozmowa bardzo mnie poruszyła i zainspirowała – powiedziała Elwira Mejk w rozmowie z se.pl

Dlatego zespół postanowił wykorzystać czas pandemii i stworzyć sześć miganych klipów. W sieci można już obejrzeć: „Z apetytem”, „Janek” czy „Tańczę z nim do rana”, "Tak nie musiało być", Na parterze" oraz "Graj dla mnie".