telewizja

To tu były kręcone słynne seriale telewizyjne! Gdzie była nagrywana "Niania", "Rodzina zastępcza" i "Miodowe lata"?

2024-06-06 7:50

Przez ostatnie dziesięciolecia w polskiej telewizji powstało mnóstwo kultowych seriali. Kto z nas nie pamięta takich produkcji, jak "Niania", "Miodowe lata" czy "Rodzina zastępcza"? To te produkcje przyciągały przed ekrany miliony widzów. Jednak, gdzie były nagrywane? Niektóre lokalizacje mogą mocno zaskoczyć.

Gdzie była nagrywana Niania i Rodzina zastępcza?

Polacy kochają seriale. Co do tego chyba nikt nie ma większych wątpliwości. Wystarczy spojrzeć na ramówki telewizyjne i na fakt, ile polskich seriali powstało w ostatnich latach. Jednymi z najpopularniejszych są oczywiście M jak miłość czy Klan. Jednak na brak fanów nie mogły też narzekać m.in. NianiaRodzina zastępcza czy Miodowe lata. Choć od premierowych odcinków tych produkcji minęło wiele lat, to nawet teraz wiele osób zasiada przed ekranami telewizorów, by obejrzeć powtórki. Nic zresztą dziwnego. Te seriale wzbudzały u widzów sporo emocji, a przede wszystkim dostarczały znakomitej rozrywki i śmiechu. Nie wszyscy wiedzą jednak, gdzie były nagrywane te popularne produkcje. A okazuje się, że część miejsc można sobie przypomnieć po latach i dziś.

JAK NIE REMONTOWAĆ MIESZKAŃ | Pawelec Robi Robotę

Gdzie kręcono Nianię, Rodzinę zastępczą i Miodowe lata?

Choć większość seriali telewizyjnych nagrywana jest w wielkich salach zdjęciowych, to niejednokrotnie pojawiają się w nich różne budynki, które mają przedstawiać dom bohaterów. Czy to w samych odcinkach podczas akcji, czy w czołówce. Gdzie w takim razie nagrywano Miodowe lataRodzinę zastępczą czy Nianię? Same Miodowe lata nagrywane były w teatrze z udziałem publiczności. To tam umiejscowiono m.in. dom Karola Krawczyka. W czołówce serialu pojawia się jednak moment, kiedy bohaterowie wchodzą do bloku. Słynna kamienica mieści się na Ochocie. A adres budynku to Aleje Jerozolimskie 99. A gdzie dom Skalskiego znajdą fani serialu Niania? Budynek, który pojawia się na przebitkach w serialu znajduje się na Lenartowicza 13, na warszawskim Mokotowie. Widzowie z pewnością pamiętają też serial Rodzina zastępcza. Gdybyście chcieli zobaczyć dom, który się w nim pojawia, można to zrobić przy Frezji 15, na warszawskim Wawrze.