Upiorne fakty z życia królowej Marysieńki. Alek Rogoziński powraca z nową książką – „Skradziony klejnot”

i

Autor: materiały prasowe Upiorne fakty z życia królowej Marysieńki. Alek Rogoziński powraca z nową książką – „Skradziony klejnot”

Upiorne fakty z życia królowej Marysieńki. Alek Rogoziński powraca z nową książką – „Skradziony klejnot”

2022-02-09 5:26

„Skradziony klejnot” to najnowsza książka Alka Rogozińskiego. Autor nazywany przez fanów księciem komedii kryminalnej, tym razem zabiera czytelników na XVII - wieczny dwór króla Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery w Wilanowie. Przy okazji intryg, także miłosnych, pisarz zdradza wstydliwe i upiorne fakty z życia królowej Marysieńki.

„Skradziony klejnot" to pierwsza odsłona sagi obyczajowej z cyklu „Gorset i szpada" Alka Rogozińskiego. Fani jego bestsellerowych komedii kryminalnych mogą liczyć na wyborne intrygi, miłosne pułapki i historyczne fakty. Jak zapewnia wydawca – Wydawnictwo Harde - pisarz „uwodzi czytelników wibrującą emocjami sensacyjno-miłosną historią, rozgrywającą się w XVII wieku na dworze Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery". Autor sprytnie wplata w fikcę prawdziwe wątki – choćby przyczynę, skrywanej za wachlarzem, bezzębności królowej Marysieńki. Premiera książki 9 lutego 2022. Poznajcie „Skradziony klejnot” Alka Rogozińskiego, wydawnictwa Harde.

ZOBACZ TEŻ: Best Lista VOX FM. Znów przetasowania na podium. Kto zwyciężył 392 notowanie?

Julia Zasławska, młodsza z dwójki córek hrabiego Gustawa Zasławskiego i jego trzeciej, młodszej o dziesięć lat francuskiej żony, nie tak wyobrażała sobie przyszłość. Wychowana w Paryżu polska hrabianka, zostaje siłą wysłana do ojczyzny, by ratować rodzinę przed bankructwem. Julia w Polsce musi znaleźć sobie męża! Obstaje przy tym jej majętna ciotka. Piękna osiemnastolatka załamuje ręce, ale trafia wcale niezgorzej, dołączając do grona dwórek królowej Marii Kazimiery przez poddanych zwanej Marysieńką. Czy teraz Julia odetchnie z ulgą? Nic podobnego.

Pierwszego dnia jej pobytu w pałacu w Wilanowie ginie ulubiona kolia królowej. Napięcie rośnie, a skradziony klejnot, to nie jedyny problem – Alek Rogoziński wie, jak budować napięcie – w tajemniczych okolicznościach znikają też kolejne damy dworu. Bez dwóch zdań nasza hrabianka – z romantycznego Paryża – trafia w sam środek szalonej pałacowej intrygi. Jak też się w niej odnajdzie? Emocje nie opadają. Skradziony klejnot to tylko przygrywka, bo ktoś postanowił skraść tej dziewczynie serce. Czy mu się uda? Julia pokocha Polskę?

 Alek Rogoziński - kim jest?

Alek Rogoziński to dziennikarz, radiowiec i autor bestsellerowych powieści, które rozeszły się w nakładzie ponad 350 tysięcy egzemplarzy. Przez lata związany z mediami. Karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem pracował m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. W latach 2007-2020 związany z wydawnictwem Edipresse. Zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”, zdobywając pierwsze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK.com. Dwie jego powieści, „Jak Cie zabić, kochanie?” i „Do trzech razy śmierć”, zostały nominowane w prestiżowym plebiscycie „Książka roku” portalu Lubimy Czytać. Trzykrotnie wygrywał w plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. Jesienią 2019 roku jego powieść „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!” doczekała się inscenizacji na deskach Teatru Druga Strefa. Wyróżniony przez czytelników w plebiscycie Książka Roku  jako najlepszy autor 2021.

Harde SK_polscy Bridgertonowie